fbpx
Close

Kolm slämmiturniiri võitjat valiti tennise Kuulsuste halli

Kuulsuste halli tänavu valitud: vasakult Na Li, Jevgeni Kafelnikov ja Mary Pierce.
Foto: Reuters/Scanpix

Kolm tuntud tennisisti, kellest üks saavutas oma suurimad võidud käesoleval kümnendil, valiti laupäeval tennise Kuulsuste halli, mis asub Newportis.

Need mängijad on Mary Pierce (Prantsusmaa, 44-aastane, võitis Australian Openi 1995 ja Roland Garrosi 2000), Jevgeni Kafelnikov (Venemaa, 45, võitis Roland Garrosi 1996 ja Australian Openi 1999) ning Na Li (Hiina, 37, võitis Roland Garrosi 2011 ja Australian Openi 2014).

Tennise mälumänge korraldav Heino Raivet võiks siit saada küsimuse: kes võitis seni viimase meestennisistina samal slämmiturniiril nii üksik- kui ka paarismängu? Õige vastus on Kafelnikov, kes 1996. aastal Pariisis võitis ka paarismängu koos tšehh Daniel Vacekiga.

Kafelnikov on enda kohta öelnud, et tal polnud nii head looduslikku annet kui näiteks Roger Federeril või Marat Safinil, aga ta oskas võtta tennisest maksimumi, sest õppis mõistma, kuidas vastast üle mängida ja professsionaalselt sporti suhtuda. Venelane oli väga tundeline, kui sai teada, et ta on valitud Kuulsuste halli.

“Kui lähen autasustamiseks lavale, olen kindlasti emotsionaalne. See on üks selliseid asju, millega sinu kogu karjäärile pannakse punkt. Kuulsuste hall on viimane tipp, mida profisportlane saavutada tahab. Minu tunnustamine teeb suurt au,” ütles Kafelnikov.

Mary Pierce’i tippujõudmine oli mõneti ime, sest ta võttis esimest korda reketi kätte 10-aastaselt. Peaaegu kõik teised hilisemad tippmängijad on alustanud 5-6-aastaselt. Pierce oli parajasti Mauritiusel sõbral külas, kui sai telefonikõne Stan Smithilt, kes teatas tema valimisest Kuulsuste halli. “See oli imeline ja hullumeelne, ei tahtnud uskuda, et mulle on osutatud sellist au,” ütles Pierce. “Mul oli eriliselt hea meel jagada uudist sõprade ja perega. Ilma nende abita ma poleks jõudnud sinna, kuhu jõudsin.”

Na Li on mängija, kes põhimõtteliselt üksi viis Hiina tennise maailmakaardile. Tänus tema populaarsusele tuli tennisesse hulgaliselt Hiina suurfirmade raha ja praegu korraldatakse Na Li kodumaal üheksa WTA turniiri aastas. Kuna tennis polnud tema lapseeas populaarne, alustas ka Na Li Hiina trumpala sulgpalliga, aga jäi lõplikult tennisesse, kui tuli 14-aastaste klassis riigi meistriks.

Hiinlanna oli tunnustusest kõige rohkem üllatunud, sest ta ju alles lõpetas karjääri 2014. aasta sügisel. “Kui sain meili Kuulsuste hallist, et olen sinna valitud, siis arvasin, et tehakse nalja. Helistasin oma agendile Max Eisenbudile ning ta kinnitas uudist. Aga kui rääkisin sellest abikaasale, siis ta ikka veel küsis üle: oled kindel?” pajatas hiinlanna. Na Li lisas, et ainult slämmiturniiride võidud ei olnud ilmselt piisavad tema valimisel. “Olin Hiinas paljude asjade saavutamisel esimene, aga meie tennis on ikka veel noor. Usun, et Hiina tennise tulevik on märksa helgem.”

scroll to top