fbpx
Close

Venelased tahavad tunnistada kaks praegust ja ühe endise tipptennisisti “välismaa agentideks”

Karen Hatšanov on üks kolmest kodumaa vastasest tennisistist. / Foto: Reuters/Scanpix

Venemaa Riigiduuma saadik Roman Terjuškov saatis justiitsministeeriumile kirja, kus ta tegi ettepaneku kuulutada kolm vene tennisisti “välismaa agentideks”.

Mängijad, keda Terjuškin süüdistab Venemaa vastases propagandas, on Darja Kasatkina, Karen Hatšanov ja endine maailma esireket, kahekordne slämmivõitja Jevgeni Kafelnikov. Terjuškov põhjendas ettepanekut nii: “Kasatkina, Hatšanov ja Kafelnikov kritiseerivad avalikult Venemaa võime, resideerudes samal ajal Venemaa territooriumilt väljas. Nad on kuulutanud ennast neutraalseks ja distantseerinud end Venemaa ühiskonnast. Sellise tegevuse alusel tuleks nad seaduse järgi võrdsustada välismaa agentidega.”

Venemaa tennisistid peavadki praegu mängima neutraalse staatusega, sest muidu nad ei saaks turniiridest osa võtta. Kuid duumasaadik ilmselt arvab, et nad peaksid mängima Venemaa lipu all, mis ju tegelikult tähendab, et siis nad sporti teha ei saaks – tennisemängijail on niigi rohkem vedanud, sest Venemaa paljude teiste spordialade esindajad ei saa üldse võistelda.

Mida täpselt on kolm “süüdlast” rääkinud ning keda või mida kritiseerinud, ei ole Terjuškov täpsustanud.

scroll to top