fbpx
Close

Jürgen Zopp võitis Merko Openi, Elena Malõgina kaotas finaalis

Palling õnnestus Jürgen Zoppil Pärnus hästi. / Foto: Toomas Kuum

Täna Pärnus lõppenud Merko Openi üksikmänguturniiril tuli meestest võitjaks esimesena asetatud Jürgen Zopp, kuid naiste finaalis Elena Malõgina (6) kaotas.

Zopp, kes asub ATP edetabelis 271. kohal, alistas eriliste probleemideta ITF World Tennis Touri edetabeli 311. numbri Bogdan Bobrovi 6:4, 6:3. Oma servi Zopp ei loovutanudki, vastase pallingu murdis ta esimeses setis seisul 5:4 ja teises setis seisul 2:1. Zoppi serv oligi peamine relv, ta lõi 4 ässa ega teinud ühtki topeltviga. Esimesest pallingust võitis eestlane koguni 87% punktidest. Tagajoonemängus tuli Zoppil sisse ka eksimusi, aga ta oli vastasest agressiivsem ja kokkuvõttes ka selles elemendis parem.

Zopp võitis Merko Openi viiendat korda, varem aastatel 2009-2011 ja 2017. Tõsi, praegune turniir ei ole päris üheselt varasema õigusjärglane, sest algselt oli Merko Open vaid meeste turniir, siis muutus Estonian Openiks ja lisandus ka naiste võistlus. Nüüd kannab turniir vana nime, ikkagi võib kokku lugeda, et juulikuus Eestis on Zopp viis korda rahvusvahelise turniiri võitnud. Kõige raskem oli Zoppil teises ringis, kui ta jäi Kenneth Raisma vastu seti ja murdega taha, aga võitis 6:7, 7:6, 6:2.

Malõgina kaotas Suzan Lamensile (Holland, 5) 4:6, 0:6. Lamens on Malõginast aasta vanem ja omab WTA edetabelikohta (762.), kuid Malõginal on vaid ITF-i edetabelikoht, aga suhteliselt kõrge (199.). Kahe kuu jooksul teist korda pääses Malõgina ITF-i 15 000 USD auhinnafondiga turniiri finaali, varem mai lõpus Heraklionis (Kreeka). Murrang saabus seisul 2:2, kui Malõginal oli kasutada Lamensi servil murdepall, aga selle ta kaotas ning otsa ka oma servigeimi. Malõgina murdis veel tagasi seisuks 4:5, aga kaotas siis teist korda oma pallingu ja seejärel kõik geimid.

Malõgina justkui servis paremini – kuigi kumbki mängija ässa ei löönud, tegi Eesti tennisist 2 ja Lamens koguni 7 topeltviga ning esimene serv õnnestus Malõginal 65% ja Lamensil 53%. Aga esimesest pallingust võitis punkte Lamens 80% ja Malõgina 45%. Seega ei suutnud Eesti mängija oma servi kuidagi kasutada. Murdepalle realiseeris Lamens 6st 5 ja Malõgina 4st 1.

scroll to top