Kolm Eesti meesseeniori mängib ITF turniiril üksikmängu finaalis

– Rene Busch / Foto: Siim Semiskar

ITF Seniors sarja 3. kategooria turniiril Adažis on üksikmängudes jõudnud kolm meesseeniori finaali. Paarismängus on aga juba üks tiitel käes.

M45+ vanuseklassis võitis Rene Busch poolfinaalis Igors Rahlinsi (Läti) 6:0 6:3.ja purjetas nii finaali, kus kohtub Aivars Linkevicsiga (Läti). Linkevics oli varem veerandfinaalis konkurentsist välja lülitanud eestlase Erlend Pakki 6:3 6:2. Seega igati mängitav vastane kogenud Buschile.

M60+ vanuseklassis oli esimesena asetatud Alar Milk parem Marius Kukenysest (Leedu) 7:6 6:1 ning kohtub esikohamatšis oma kunagise konkurendiga 70-80-ndatel lätlase Maris Rozentalsiga (2). Rozentals sai poolfinaalis jagu ühest aktiivseimast Eesti seeniortennisistist Oleg Ševtšukist 6:2 6:2. Sama vanuseklassi paarismängu tiitel on aga Alar Milgil juba taskus. Paariliseks ikka seesama Rozentals.

Ka M65+ klassis on eestlane esindatud finaalis. Nimelt haapsallane Vello Kuhi jõudis finaali võiduga jaapanlase Yichiro Asai üle – 6:3 loobumine. Finaalis astub talle vastu vana tuttav soomlane Matti Linnavirta.

Paarismängudes on M40+ jõudnud finaali Raido Rätsep/Kurmo Annus. Poolfinaalis võideti dramaatilises matšis esimesena asetatud paari Joakim Ekberg (Rootsi)/Janis Millers (Läti) 7:6 4:6 10:7.

M50+ kaotasid Urmas Mardi/Sulev Alajõe poolfinaalis napilt turniiri hilisemale võitjapaarile Miks Dzelde/Eglis Valeinisele (Läti) 4:6 6:4 10:8

Naiste üksikmängu N55+ klassis saavutas Ülle Kirsimägi hinnatava teise koha. Viie osalejaga turniiril mängisid kõik omavahel läbi ja Kirsimägi kogus kolm võitu neljast võimalikust.

Eestlased osalevad ka segapaarismängus. Nendest mängudest kirjutame Tennisnetis homme.