fbpx
Close

US Open ei kordunud: Kaia Kanepi kaotas Simona Halepile

Kaia Kanepi ja Simona Halep pärast kohtumist Australian Openil. / Foto: AP/Scanpix

Kaia Kanepi ei olnud ka tänases Australian Openi avaringi mängus kaugel maailma esireketi Simona Halepi (Rumeenia) alistamisest, kuid teise seti keskel lasi eestlanna mänguniidid veidike peost ja kaotas 7:6, 4:6, 2:6.

Kui mullu augustis asus Kanepi US Openi avaringi mängus esimesest punktist alates Halepit “hakkima”, siis täna algas kohtumine üldjoontes võrdselt, ka rumeenlanna sai mitmel juhul demonstreerida oma efektiivset kontramängu. Halep murdis servi esimesena seisuks 2:1, aga siis järgnes ilmselt tänase kohtumise ainus geim, mille Halep täielikult kinkis – ülejäänud juhtudel võttis ikka Kaia ise geimi ära.

Murded võrdsustusid ja kuigi Kaial jäi seisul 6:5 vastase pallingul realiseerimata kaks settpalli, oli ta tie-break’is kindlus ise ja alistas Halepi 7:2. Just see tie-break ning järgmised kolm geimi olidki Kanepi tipphetked. Ta murdis taas Halepi pallingu, kuid ilmselt hakkas siis mõjuma pikk mängupaus ja sellest tingitud väsimus. Otsustav hetk oli Kanepi servigeim seisul 4:5, kus ta päästis kolm settpalli, aga neljandat enam mitte.

Otsustava seti keskel pidi Kanepi paluma ka arsti abi, et sõrmele tekkinud vill plaastriga kinni panna, kuid tolleks hetkeks oli Halep juba murdega ees. Rumeenlanna mängis ka täna pisut paremini kui mullu New Yorgis ja sellest piisas mitte veel tippvormis Kaia alistamiseks.

Melbourne’is tribüünilt mängu jälginud Priit Põldoja, endine tennisist ja alaliidu juhatuse liige, kommenteeris lühidalt: “Kolmandas setis oli Kaia juba väsinud, seisul 2:3 ja 40:0 kukkus järsku ära. Pikka aega mängis ta väga hästi ja Halep oli juba selgelt närvis. Võtmegeimid olid teises setis seisudel 2:1 ja 4:5.”

Servi statistika ütleb, et mõlemad mängijad lõid 4 ässa, aga Halep topeltvigu ei teinud, kuid Kaia tegi viis. Esimese servi protsent Halepil 74 ja Kanepil 66, kuid arvestades, et Kaia serv on tugevam ja natuke ohtlikum, võib neid numbreid mängule mõju avaldamise seisukohalt võrdseteks lugeda. Kuid tänu kolmanda seti ülekaalule võitis Halep lõpuks ka esimeselt pallingult rohkem punkte – vastavalt 74 ja 64%.

Äralöögid jäid Kaia kasuks 40:25, kuid tema 62 lihtviga (Halep 19) olid seekord liiast. Murdepalle realiseeris Kanepi 4st 2 ja Halep 12st 5.

Treener Harri Neppi: “Väsimus lõi välja alles päris lõpus, kui ta oli oma pallingult 40:0 edu maha mänginud, aga küllap Kaiat segas ka sõrmele tekkinud vill. US Openil peetud mänguga võrreldes oli nii palju vahet, et seekord Halepi pallingul ei suutnud Kaia sedavõrd domineerida nagu siis. Teises ja kolmandas setis võttis Halep juba oma pallingu päris kergelt ära.”

Halep ütles mängujärgses intervjuus, et US Openi kohtumist ei taha ta enam meenutada, kui talle tuletati meelde, et eelmisel korral ta Kanepile kaotas. “Teadsin, et tuleb jälle raske mäng, aga seekord püüdsin olla jalgadest tugevam ja vastu rünnata. Turniiri on nüüd kergem jätkata, sest Kaia alistamine lisas enesekindlust,” ütles Halep, kes peab 2. ringis kohtuma noore ameeriklanna Sofia Keniniga.

scroll to top