fbpx
Close

Rene Busch 50! Palju õnne!

– Rene Busch mänguhoos / Foto: Siim Semiskar

Täna pidas esimest suurt juubelit tennisemängija, treener ja klubi/tennisekooli juht Rene Busch, kelle teened Eesti tennise ajaloos on olnud märkimisväärsed.

Mida paljud ilmselt Rene kohta ei tea, et ta oli 14-aastaste klassis NSV Liidu esinumber ja Dünamo üleliidulistel noortevõistlustel saanud kõrgeid kohti. Kuid kõige rohkem teatakse Buschi mängijana siiski Eesti meistritiitlite põhjal. Üksikmängus tuli ta Eesti meistriks seitse korda, millega ta pingereas asub neljandal kohal Toomas Leiuse, Vladimir Ivanovi ja Kristjan Lasna (kõigil 9) järel. Kuid üks rekord kuulub Buschile – nimelt pole ükski 9-kordsetest meistritest võitnud kuut tiitlit järjest, aga Buschil see õnnestus aastatel 1992-1997. Esimese meistritiitli saavutas Busch 1990. aastal.

Rahvusvahelise tennise mõttes sattusid Buschi parimad aastad keerulisse ajajärku, kui toimus Eesti iseseisvumine ja 1990ndate esimesel poolel oli raske leida toetajaid pürgimaks ITF-i turniirikarussellil kõrgemale. Tõenäoliselt jäi Buschil lagi saavutamata, aga võib-olla just sellepärast pühendus ta varem treeneritööle. Busch rajas omanimelise tennisekooli ja klubi TC2000, kust on võrsunud mitmeid Eesti koondislasi. Busch ise kuulus mängijana Eesti Davis Cupi koondisse aastatel 1993-2000 ja 2002. Ta pidas kokku 34 üksikmängu, millest võitis 19 ja 6 paarismängu, millest võitis 4.

Kuna väga pikaks läheks Buschi saavutuste loetelu treenerina, siis rõhutagem juubeliloos peamiselt ikkagi üht saavutust – tema käe all jõudis Eesti FedCupi (praegu Billie Jean King Cup) naiskond Maailmaliigasse. Tookord olid võistkonna liidrid Kaia Kanepi ja Maret Ani, kes mõlemad saavutasid sel perioodil häid võite (nii üksik- kui ka koos paarismängus). Kõige meeldejäävamad on kindlasti 2009. aasta võidud Valgevene ja Iisraeli üle – just need mängud viisidki Eesti Maailmaliigasse.

Alates 2000ndate aastate teisest poolest lööb Busch aktiivselt kaasa seeniortennises, ta on valitud ka Eesti aasta parimaks seenioriks. Busch on seenioride erinevates vanuseklassides võitnud 16 ITF-i turniiri ja on jõudnud 40+ klassis maailmameistrivõistlustel poolfinaali (2013).

Tennisnet usub, et seeniorina on Buschi parimad saavutused veel ees, sest mees hoiab ennast väga heas vormis jooksmisega ning ei pelga isegi taliujumist! Treenerina kindlasti ka, sest nagu Busch ise ütleb, on ta juba läbi käinud mitu ringi ja alustab taas uuesti.

Palju edu 50. juubelisünnipäeva puhul!

scroll to top