fbpx
Close

Kindel võit: Carlos Alcaraz tegi Alexander Zvereviga, mida tahtis

Carlos Alcaraz on sattunud võidusoonele. / Foto: Reuters/Scanpix

Kolm võitu järjest kolme kõrgema asetusega mängija vastu – nii lõpetas Madridi ATP Masters 1000 turniiri 19-aastane Carlos Alcaraz (Hispaania, 7).

Kui tema kaasmaalane Rafael Nadal võitis napilt pärast 19. sünnipäeva slämmiturniiri, siis Alcaraz on samas vanuses võitnud kaks ATP Mastersit (varem Miamis), mis sisuliselt ei ole halvem tulemus, aga eks slämmi koteeritakse ikka kõrgemalt. Kuid võrdlus Nadaliga on täiesti kohane. Maailma edetabelis on noormehel ainult tõusta ja Roland Garrosis peetakse teda juba favoriidiks number kaks.

Finaal Alexander Zverevi (Saksamaa, 2) vastu oli Alcarazi jõudemonstratsioon, aga samavõrra ka Vene päritolu sakslase kehv esitus. Kohtumine võinuks lõppeda vähem kui tunniga, aga Zverev päästis veel seisul 1:5, 0:40 kolm matšpalli, kuid siis andis kahe topeltveaga mängu ära. Ega tal ei olnud ka mõtet enam vastupanu osutada, kuid ta vähemalt venitas mängu 1 tunni ja 2 minuti pikkuseks. Mängu tulemus oli 6:3, 6:1.

Kui Nadali ja Novak Djokovici (Serbia) alistas Alcaraz kolmes setis, siis täna polnud võimalustki, et ta setti kaotaks. Oma pallingul loovutas Alcaraz kaheksa geimi jooksul vaid kuus punkti, paljudel juhtudel ei saanud Zverev tõrjetki mängu. Kui Alcaraz võitis punktid peaaegu kahekordse paremusega (56:29), siis neist 25 teenis ta Zverevi lihtvigadest, 12 äralöökidest ja 19 Zverevi sunnitud vigadest, mis peamiselt olidki servitõrje vead. Selles, et Alcaraz tegi “ainult” 12 (vastane 7) äralööki, oli süüdi Zverev, kes liiga kiiresti jõudis vea ära teha – enne, kui Alcaraz sai üldse tapvat ründelööki sooritada.

Autasustamisel ütles Zverev vastasele: “Minu silmis oled sa juba praegu maailma number üks. Madridis võidad sa kindlasti veel palju kordi ja küllap varsti ka slämmiturniire.” Ainult 2022. aasta tulemuste põhjal Alcaraz ongi peaaegu number üks. Kuid Nadali Austraalias teenitud 2000 punkti on nelja mängukuu järel nii suure mõjuga, et ta on siiski nn Race’i edetabelis napilt kaasmaalasest ees – pärast Madridi turniiri on Rafal 3530 ja Alcarazil 3460 punkti. Kolmas on selles edetabelis Stefanos Tsitsipas (Kreeka) 2890 punktiga.

scroll to top