Kiki Bertens võitis Madridi turniiri, Simona Halep ei tõusnud maailma esireketiks

Kiki Bertens. / Foto: Reuters/Scanpix

Laupäeva õhtul jõudis lõpule naiste tennise 2019. aasta kolmas Premier Mandatory turniir. Esmakordselt sai nii tugeva tasemega võistlusel esikoha 27-aastane hollandlanna Kiki Bertens (7), kes alistas Simona Halepi (Rumeenia, 3) 6:4, 6:4.

Finaal algas Halepi juhtimisel, esimeses setis oli ta ees 3:1 ja 4:2. Siis võitis Bertens kuus geimi järjest ja juhtis 6:4, 2:0. Kuigi Halep sai murde tagasi seisuks 2:2, kaotas ta kohe uuesti oma servi ning enam Bertens ei vääratanud.

Bertens polnud enne 2016. aastat maailma edetabelis isegi 40 parema hulka kuulunud ning esikümnesse tõusis ta esmakordselt mullu. Madrid tundub olevat Bertensile õnnelik paik, sest eelmisel aastal jõudis ta siin finaali. Seni oli Bertensi suurim saavutus Cincinnati Premier 5 taseme turniiri võit mullu augustis, kui ta alistas ka Anett Kontaveidi kaheksandikfinaalis. Nüüd astus ta sammu kõrgemale ning kerkis ka maailma edetabelis karjääri parimale ehk 4. kohale.

Halep oleks tänase finaali võitmise korral kerkinud pärast kolme ja poole kuu pikkust vaheaega uuesti maailma esireketiks, aga nüüd tal arvatavasti lähima kuu jooksul uut šanssi ei tule, sest rumeenlannal on eelmisest aastast kirjas Rooma turniiri finaal ja Roland Garrosi slämmiturniiri võit, samal ajal on praegusel esireketil Naomi Osakal neilt turniiridelt hea võimalus punkte juurde saada.