fbpx
Close

Kevin Andersoni võit avas ATP finaalturniiri

Kevin Anderson. / Foto: AFP/Scanpix

ATP finaalturniiri Londonis avas kohtumine Lleyton Hewitti nimelises alagrupis, kus Kevin Anderson (LAV, 4. asetus) alistas Dominic Thiemi (Austria, 6) 6:3, 7:6.

Kuigi teine sett oli tasavägine ja Anderson võitis tie-break’i seisuga 12:10, oli lõuna-aafriklase võit igati teenitud, sest Thiemil polnud mängu jooksul ühtki murdepalli. Andersonil oli aga esimeses setis lausa 7 murdepalli ja seda kolmes erinevas geimis. Seega oli tal võimalus avasett märksa kindlamalt võita.

Teises setis hoidsid mõlemad tennisistid oma pallingut kindlalt, kuid tie-break’is teenis esimesena minimurde Thiem, kes juhtis 3:1. Anderson sai aga vastu kaks murret ja asus servima seisul 5:4. Seekord aga lõuna-aafriklane mõlemat pallingut punktiks ei realiseerinud ning heitlus jätkus. Andersonil olid matšpallid seisudel 6:5, 8:7, ja 10:9, Thiemil settpallid seisudel 7:6 ja 9:8. Kuid seisul 10:10 Thiem enam oma servil punkti ei võitnud ja see otsustaski mängu saatuse.

Anderson oli esimesel pallingul võimas: ta lõi 13 ässa, servi õnnestumisprotsent oli 61 ja ta võitis 44st punktist 40 (91%). Thiem lõi 5 ässa, tabas esimest servi 58% ja võitis 80% punktidest. Mõlemal pallingul kokku loovutas Anderson 16 ja Thiem 20 punkti, eks see väike vahe otsustaski. Topeltveaga andis Anderson ära 4 ja Thiem 3 punkti.

Hewitti alagrupi teine kohtumine Roger Federeri (Šveits, 2) ja Kei Nishikori (Jaapan, 7) vahel algab alles kell 22.

scroll to top