fbpx

Kevin Andersoni võit avas ATP finaalturniiri

Kevin Anderson. / Foto: AFP/Scanpix

ATP finaalturniiri Londonis avas kohtumine Lleyton Hewitti nimelises alagrupis, kus Kevin Anderson (LAV, 4. asetus) alistas Dominic Thiemi (Austria, 6) 6:3, 7:6.

Kuigi teine sett oli tasavägine ja Anderson võitis tie-break’i seisuga 12:10, oli lõuna-aafriklase võit igati teenitud, sest Thiemil polnud mängu jooksul ühtki murdepalli. Andersonil oli aga esimeses setis lausa 7 murdepalli ja seda kolmes erinevas geimis. Seega oli tal võimalus avasett märksa kindlamalt võita.

Teises setis hoidsid mõlemad tennisistid oma pallingut kindlalt, kuid tie-break’is teenis esimesena minimurde Thiem, kes juhtis 3:1. Anderson sai aga vastu kaks murret ja asus servima seisul 5:4. Seekord aga lõuna-aafriklane mõlemat pallingut punktiks ei realiseerinud ning heitlus jätkus. Andersonil olid matšpallid seisudel 6:5, 8:7, ja 10:9, Thiemil settpallid seisudel 7:6 ja 9:8. Kuid seisul 10:10 Thiem enam oma servil punkti ei võitnud ja see otsustaski mängu saatuse.

Anderson oli esimesel pallingul võimas: ta lõi 13 ässa, servi õnnestumisprotsent oli 61 ja ta võitis 44st punktist 40 (91%). Thiem lõi 5 ässa, tabas esimest servi 58% ja võitis 80% punktidest. Mõlemal pallingul kokku loovutas Anderson 16 ja Thiem 20 punkti, eks see väike vahe otsustaski. Topeltveaga andis Anderson ära 4 ja Thiem 3 punkti.

Hewitti alagrupi teine kohtumine Roger Federeri (Šveits, 2) ja Kei Nishikori (Jaapan, 7) vahel algab alles kell 22.

polar.com

See võib Sulle huvi pakkuda

Maileen Nuudi murdis end Oslos üksikmängus põhitabelisse ja paarismängus teise ringi

– Oslo / Foto: Pixabay Oslos ITF World Tennis Tour 15,000 USD auhinnafondiga turniiril lunastas …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Inline
Inline