fbpx
Close

Siniakova tagas Fed Cupi võidu Tšehhile

Katerina Siniakova. / Foto: AFP/Scanpix

Tšehhi naiskond läks Prahas peetavas Fed Cupi finaalis USA vastu püüdmatult 3:0 juhtima ja tagas karikavõidu. Otsustava punkti tõi Katerina Siniakova, kes alistas Sofia Kenini dramaatilises mängus 7:5, 5:7, 7:5. Mäng kestis uskumatult kaua – 3 tundi ja 44 minutit!

Mitu korda eduseisu maha mänginud Siniakova pidi lõpuks ise päästma vastase kaks matšpalli, et ellu jääda. Juhtinud 7:5, 3:0 lasi tšehhitar vastasel kahel korral järjest oma pallingu murda, kuid võttis siis ühe tagasi ja seis oli taas viigis. Uus murre seisul 5:5 andis setivõidu siiski Keninile. Otsustavas setis juhtis Siniakova taas 3:0 ja tal oli kaks murdepalli, et minna sisuliselt püüdmatult juhtima 5:1. Kuid Kenin päästis oma servigeimi ja murdis omakorda Siniakova pallingu. Tablool oli nüüd seis 4:4, aga see polnud veel kõik – Kenin murdis uuesti ja juhtis siis oma pallingul 5:4, 40:15, kui Siniakova kodupubliku toetusel ärkas ja raskest seisust ikkagi mängu võitis.

Kenin tegi koguni 76 lihtviga Siniakova 43 vastu. Nii aidanud Kenini paremus äralöökidel 42:24. Teisel servil sai ameeriklanna vaid 32% punktidest, aga Siniakova 53%. Esimese servi statistika oli isegi pisut Kenini kasuks, kuid samas lõi Siniakova 5 ässa ja vastane mitte ühtki. Mõlemal oli suur hulk murdepalle, aga realiseerimisel Siniakova tunduvalt parem – temal 18st 9, Keninil 23st 8.

Järgmisel nädalal 20-aastaseks saav Kenin on ilmselt Eesti tennisesõpradele vähem tuttav kui Siniakova, kellega Anett Kontaveit tänavu aasta teises pooles kaks korda kohtus. Kenin on sündinud Moskvas, kuid peagi siirdus pere elama Floridasse, kus ka Sofia treeninguid alustas. Juunioride klassis oli Kenin US Openi noorteturniiri finalist. Tal ei ole silmapaistvaid saavutusi üheltki WTA turniirilt, kuid vaikselt on ta kerkinud maailma edetabelis 52. kohale.

Tšehhi on nüüd koos eelkäija Tšehhoslovakkiaga Fed Cupi võitnud 11 korda, mis on teine tulemus USA (18 võitu) järel. Kõik esikohad Tšehhi nime all on saavutatud käesoleval kümnendil.

Kaks viimast mängu Fed Cupi finaalis muutusid nüüd tähtsusetuks ja mõlemapoolsel nõusolekul otsustati neid mitte pidada. Lõpptulemuseks jäigi Tšehhi 3:0 võit.

scroll to top