fbpx
Close

Karl Kiur Saar alistas PAF Openil oma treeningkaaslase

– Kaur Kiur Saar / Foto: Igor Pissarev

PAF Openi avaringis pidasid lahingu maha treeningkaaslased Karl Kiur Saar ja Daniil Glinka. Seekord jäi peale Karl Kiur Saar.

Teise eestlasena jõudis ITF Futures turniiril PAF Open 16 parema hulka Karl Kiur Saar. Tema võidunumbrid olid 6:3 6:4. Intrigeerivas vastasseisus sai paljuski määravaks serv ja mängulugemise oskus.

Karl Kiur Saar: “Esimeses setis jooksis mul serv ja mõlemad valisime kiirete punktide ja agressiivse mängutaktika. Teises setis minu esimene serv enam nii hästi ei kulgenud ja Daniil tõmbas tempot alla. Mind aitas kõvasti see, et tunnen hästi Daniili mängu. Kui ta surus, siis liikusin õigesse kohta ning passerlöögid õnnestusid mul samuti hästi. Psühholoogiliselt polnud mäng kergete killast, tunneme teineteist hästi. Treenime ju koos ja reisime kahekesi võistlusturneel .”

Glinka treener Andres Kuhi: “Daniil oleks pidanud mitmes mängusituatsioonis mängima tavapärasest vastupidi, sest Karl Kiur teab suurepäraselt kuhu Daniil lööb. Daniil muutis küll teises setis taktikat, millega Karl Kiur läks kaasa. Punktid läksid pikemaks, aga Karl Kiur oli kindlam.”

Esimeses setis oli Saare esimese servi õnnestumisprotsent ideaali lähedane – 78, Glinkal 63. Teises setis langes see Saarel drastiliselt 48-le, Glinkal seevastu tõusis koguni 79-le! Mängu esimeselt servilt võidetud punktid olid Saarel ja Glinkal võrdsed – 68, teiselt servilt vastavalt 67 ja 40. Nagu näeme, oli just teiselt servilt võidetud punktide vahekorras kõige suurem lõhe. Kokku õnnestus Saarel vastase pallingut murda kolmel korral ja Glinkal ühe korra.

 

scroll to top