fbpx
Close

Vladimir Ivanov esimese Eesti tennisistina Paf Openil veerandfinaalis

– Vladimir Ivanov / Foto: Toomas Kuum

Meeste ITF turniiril Paf Open Pärnus peeti neljapäeval üksikmängus 1/8 finaale. Seal tegi kaasa neli Eesti tennisisti. Päeva esimesel poolel tulid väljakule Karl Kiur Saar ja Vladimir Ivanov.

Esimesena lunastas pääsme kaheksa tugevama hulka Paf Openil Vladimr Ivanov (ATP 786.), kes kohtus kvalifikatsioonist alustanud venelase Pavel Shchaya-Zubroviga (ITF 1595.). See oli nende esimene omavaheline vastasseis.

Esimeses setis võitis Vladimir Ivanov oma servigeime kindlamini. Ühtegi servimurret siiski ei nähtud. Ainsa murdepalli seti alguses jättis kasutamata Ivanov. Kiires lõppmängus läks Ivanov juhtima 4:2, kuid esimese settpalli teenis hoopis venelane (5:6). Kogenum Ivanov siiski ei vääratanud ja võttis oma. Ligemale tund kestnud avasetis võitis kõikidest punktidest meie tennisist üheksa punkti rohkem. Ka mängupildi järgi vääris ta setivõitu – 7:6(6). Teises setis püüdis vastane tempot lisada, aga see ei mõjutanud kuidagi mängu käiku, pigem vastupidi – Ivanovi enesekindlus vaid kasvas. Teine sett ja kogu mäng Ivanovile tulemusega 7:6(6) 6:1. Ivanov servis hästi, lüües kokku üheksa ässa vastase kahe vastu. Esimeselt servilt võidetud punktide protsent oli samuti väga kõrge – 89%!

Kolmesetise lahingu pidas maha 1/8 finaalis Karl Kiur Saar (ATP 786.). Tema vastane Evgeni Tyurnev (Venemaa, ATP 415.) on varem Pärnus kaks turniiri võitnud, seega tuttav koht ja tuttav õhkkond. Esimeses setis tegi Karl Kiur Saar vähe vigu ja kasutas ära Venemaa tennisisti teatavat unisust ja närvilisust. Eriti õnnestunud olid Saare löögid Tyurnevile jalgadesse, kui too võrku tungis. Võib öelda, et esimene sett teenitult Saarele 6:4. Edasine stsenaarium oli ehk etteaimatav. Tyurnev oli nüüd fokusseeritum punkti mängimisele, lisas tempot ning mängu kontroll libises täielikult tema kättesse. Järgnevad kaks setti venelasele üliveenvalt 6:0 6:1. Kokkuvõttes võib Saare esitusega rahule jääda, sest võita sett turniiri ühe favoriidi vastu on igati kiiduväärt.

scroll to top