Ivanov probleemideta teise ringi, põneva lahingu kaotanud Kristjan Tamm andis sisuka kommentaari oma esitusele

– Teise ringi murdnud Karl Kiur Saar ja Vladimir Ivanov koos treener Andres Kuhiga / Foto: Toomas Kuum

Paf Openil Pärnus olid üksikmängu avaringis viimaste eestlastena platsil Kristjan Tamm ja Vladimir Ivanov.

Kristjan Tamm (ATP 868.) oli vastamisi juba tuttava sakslase Stefan Seifertiga (ATP 789.). Augustikuus kohtuti Hollandis Hareni turniiril. Toona liivaväljakul peetud matšis oli Seifert parem kahes setis 6:3 6:3. 34-aastane Seifert on parimal juhul olnud maailma edetabelis 228. kohal ning ta on karjääri jooksul võitnud 12 üksikmängu turniiri. Igal juhul mitte kõige parem loos Tammele. Lisaks oli sakslane seni pea alati avaringist kaugemale jõudnud.

Esimeses setis seisuni 4:3 sakslase kasuks hoiti oma servi. Järgmises geimis tegi Tamm kaks lubamatut topeltviga ning servikaotusega libises ka sett käest – 3:6. Sarnaselt esimesele setile tehti teises otsustav servimurre samuti seisul 4:3, sedapuhku aga Tamme poolt. Otsustav sett pakkus nauditava vaatemängu pealtvaatajatele. Tamm murdis seisul 2:1 Seiferti pallingu ja suurendas edu kahele geimile. Võimalik, et kohtumise olulisim ja kindlasti kõige dramaatilisem geim mängiti seisul 3:2. Tamm jäi esiotsa pallingul taha 0:40, ent “ujus” välja. Edasine oli tõeline triller. Vaheldumisi teeniti geimpalle, aga kumbki mängija ei suutnud neid realiseerida. Enne kui Seifert olulise geimi lõpuks võitis, omas Tamm kokku kolme ja Seifert kaheksat geimpalli! Seega seadis sakslane tasakaalu tabloole alles üheksandal katsel… 3:4 taga olles pidi Tamm pareerima ühe murdepalli ja suutis järgmises geimis teenida endale kolm geimpalli. Tõsi, need olid üksikud geimpallid, mitte järjestikused, mis jäidki kasutamata. Viimases geimis sai Seifert kõik Tamme pallingud ilusti platsile tõrjutud ja oli pallirallides ilmeksimatu. Kogu kohtumine tulemusega 6:3 3:6 6:4 kogenud Seifertile. Statistika (Tamme näitajad on toodud enne): ässad 22-3, topeltvead 7-5, 1.servi õnnestumise protsent 55%-56%, 1.servilt võidetud punktid 73%-75%, 2.servilt võidetud punktid 37%-47%.

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Kristjan Tamme kommentaar mängule: “Üldiselt olen oma mänguga rahul. Jah, kaotasin, aga mul oli lisaks tulemusele oluline, kuidas ma oma mängu üles ehitan ja löökide sooritus. Ma ei teinud palju lihtvigu, enamjaolt tulid eksimused aktiivsetel löökidel. Eestkäega püüan praegu treeneri soovitusel mitte nii lamedalt lüüa nagu varem. Eesmärk on palli rohkem kruttida, et ta põrkaks peale põrget kõrgemale ja oleks vastasele võimalikult ebamugav. Kohati õnnestus mul see päris hästi. Pidin vastasele lööma rohkem tagakäe alla. Vastase teine serv polnud küll tugev, ent kerge vint ja ülimalt madal põrge ei võimaldanud mul agressiivselt seda tõrjuda. Mängu lõppfaasis tõrjus sakslane ka hästi, suutis enamus mu esimesi serve mängu saada ja ma ei saanud loodetavat initsiatiivi.”

Peale Kristjan Tamme tuli platsile turniiril kaheksandat asetust omav Vladimir Ivanov (ATP 786.). Talle oponeeris “must hobune”, juuniorina spetsiaalse koha turniirile lunastanud 18-aastane ukrainlane Ilya Beloborodko (ATP 1520.). Juunioride maailma edetabelis on Beloborodko hetkel 23. positsioonil ja tema kontos on mitu esikohta ITF juunioride esimese kategooria turniiridelt. Ivanov oli enne mängu prognoosidega kitsi, sest vastase kohta puudus ülevaatlik info peale tulemuste internetis. Peab ütlema, et Ivanov sai favoriidi staatusega kenasti hakkama. Terve mängu jooksul ei tekkinud kahtlust tema võidus, mida kinnitavad ka veenvad võidunumbrid – 6:2 6:3.

Peale Ivanovi võitu sai selgeks, et üksikmängu 1/8 finaalis teeb kaasa neli Eesti tennisisti: Ivanov, Daniil Glinka, Kenneth Raisma ja Karl Kiur Saar. Kusjuures sõltumata 1/8 finaalide tulemustest, on Eesti tennis vähemalt ühe mängijaga esindatud ka veerandfinaalis, sest treeningpartnerid Raisma ja Glinka kohtuvad isekeskis.