fbpx
Close
PAF.ee

Daniil Glinka sai Paf Openil valusa kaotuse. Lisatud treener Andres Kuhi kommentaar

– Daniil Glinka / Foto: Viktor Burkivski

Teise Eesti tennisistina Paf Openil veerandfinaali jõudnud Daniil Glinka (ATP 1102.) kohtus sakslase Lasse Muscheitesega (ATP 1858.).

Sakslane oli selleks hetkeks turniiril juba neli mängu pidanud, murdis ta ju end põhitabelisse läbi kvalifikatsiooni. Samal ajal lunastas pääsme poolfinaali Muscheitese treener 34-aastane Stefan Seifert, kes alistas belglase Maxime Pauwelsi (6) 4:6 6:2 6:2.

Esimest setti kontrollis iga nurga alt vaadatuna Daniil Glinka ja võitis selle tulemusega 6:3. Tundus juba, et me saame homme näha kahe Eesti tennisisti vahelist poolfinaali. On ju Vladimir Ivanov samal tabelipoolel. Paraku läks teisiti. Mitte võimsalt, kuid mitmekülgselt mänginud Muscheites pidas teises setis Glinka survele vastu ja nii otsustas seti saatuse kiire lõppmäng. Siin oli sakslane kindlam – 7:6(4).

Otsustavas setis tegi ainsa servimurde seisul 1:1 Muscheites ja sellest piisas, et mäng lõplikult enda kasuks pöörata – 3:6 7:6(4) 6:4.

Treener Andres Kuhi: “Daniili hakkas ikkagi kusagil mängu keskpaigas nõrkus vaevama. Eile oli tema tervislik seisund väga kahtlane. Andsime talle palju C-vitamiini ja maksimaalselt puhkust (toim. – paarismängust eile loobuti), et ta peaks tänase veerandfinaali füüsiliselt vastu. Paraku läks teisiti. Vastane üllatas ka, tema võrgumäng oli kõrgest klassist. Daniil oleks pidanud ehk rohkem varieerima oma mängu, ta ei suutnud mingist hetkest vastast enam piisavalt survestada. Oluline oli ka servi teravuse kadumine. Aga seda saab seostada tema tervisliku seisundiga, mis polnud ju kõige parem…”

Statistikat (esimesena Glinka numbrid): ässad 9-3, topeltvead 4-4, 1.servi õnnestumise protsent 73%-54%, 1.servilt võidetud punktid 67%-67%, 2.servilt võidetud punktid 54%-56%.

scroll to top