fbpx
Close

Kenneth Raisma ja Karl Kiur Saar võitsid Paf Openil kolmesetise lahingu ja edenesid teise ringi

– Paf Open / Foto: Toomas Kuum

Pärnus ITF World Tennis Tour 15,000 USD auhinnafondiga turniiril Paf Open jätkati täna üksikmängus esimese ringi kohtumistega.

Üksikmängus oli täna võistlustules kokku viis eestlast. Päeva esimeses pooles mängisid Oskar Irdoja, Kenneth Raisma ja Karl Kiur Saar. Kenneth Raisma (ATP 950.) kohtus valgevenelase Martin Bourisiukiga (ATP 1181.). Esimeses setis ei saanud Raisma kuidagi mängutunnetust kätte ja eksis tavapärasest rohkem. Esimeses setis nähti vaid üht murdepalli. Seda omas Bourisiuk seisul 1:1 ja nagu hiljem selgus, piisas tal selle realiseerimisest, et sett 6:4 võita. Vaatamata kaotatud avasetile muutus Raisma mäng järk-järgult kindlamaks ning see kajastus kindlas teise seti võitmises – 6:1. Otsustav sett ei alanud Raismale kõige paremini. Avageimis jäi tal kasutama üks murdepall ning järgneva servikaotusega leidis meie mees end 0:2 kaotusseisust. Õnneks säilitas Raisma külma närvi ning murdis kohe vastase servi kuivalt tagasi. Seejärel hoidsid mõlemad mängijad 4:4-ni probleemideta oma pallingut. Võib öelda, et mängu saatuse otsustasid paljuski valgevenelase kaks topeltviga järgmises geimis, mille ta loovutas. Matši viimane geim pakkus siiski omajagu intriigi. Nimelt päästis Raisma seal kaks murdepalli enne kui matši võiduka lõpuni viis – 4:6 6:1 6:4. Teenitud võit, aga turniiril kaugele jõudmiseks peab Raisma oma mängu oluliselt parandama. Veidi ka statistikat (esimesena toodud Raisma näitajad): ässad 5-3, topeltvead 3-5, 1.servi õnnestumise protsent 60-65, 1.servilt võidetud punktid 77%-60%, 2.servilt võidetud punktid 53%-53%.

Samaaegselt Raismaga pidas samuti kolmesetise lahingu Karl Kiur Saar (ATP 1363.) briti Joshua Parisega (ATP 955.). Esimeses setis asus Saar 5:2 juhtima, olles murdnud Parise servi seisul 2:2 ja 4:2. See oli piisav edu, et viia sett võiduka lõpuni – 6:4. Teises setis tehti kohe alguses mõlemalt poolt üks servimurre ja nii liiguti kiiresse lõppmängu. Seal oli Saar tagaajaja rollis ning Paris viigistas üldseisu. Sett Parisele 7:6(4). Kolmandas setis oli mäng Saarel käest libisemas. 0:2 kaotusseisus pareeris ta kaks murdepalli… See oli otsustava seti kõige olulisem hetk, sest jäänuks Saar 0:3 ja kahe murdega taha, kes teab, kuidas mäng lõppenuks. Tiivustatuna “päästeoperatsioonist” vormistas Karl Kiur Saar enda võidunumbriteks 6:4 6:7(4) 6:3. Statistikat (Saare numbrid enne): ässad 10-6. topeltvead 4-3. 1.servi õnnestumise protsent 46%-54%, 1.servilt võidetud punktid 74%-62%, 2.servilt võidetud punktid 51%-53% .

Oskar Irdoja jäi alla belglasele Maxime Pauwelsile 2:6 4:6.

scroll to top