Anett Kontaveit marssis kindla võiduga teise ringi

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit (16) alistas kuumuse tõttu kaheks ja pooleks tunniks katkestatud mängus maailma 85. reketi Julia Grabheri (Austria) 6:2, 6:3.

Kuigi vahepeal võitis Anett kaheksa geimi järjest, oli mängu siiski küllaga. Grabher oli küllaltki terav ja näiteks äralöögid ta võitis 16:14, kuid sunnitud vigu tegi austerlanna tunduvalt rohkem. Kohtumine katkes seisul 1:1. Jätkamisel alustas Anett topeltveaga, aga see jäigi tema ainsaks. Grabheri ilmselt nõrgim löök oli servitõrje, millega ta ei saanud hakkama ja seetõttu ei olnud Anettil pikka aega pallingugeimides probleeme.

Alates seisult 3:2 hakkas ta võitma ka tõrjegeime. Esimesel korral osaliselt tänu sellele, et vastane tegi kaks topeltviga, aga Grabheril oli ka geimpall, pärast mida võitis Anett kolm punkti järjest. Kui enne oli ründelööke pigem rohkem teinud vastane, siis nüüd domineeris Eesti esireket täielikult. Ta suutis ka vajadusel kaitses mängida ja Grabherile probleeme valmistada.

Igatahes oli seis pärast kaheksa geimi võitmist 6:2, 4:0 ja ka järgmises geimis oli Anett juhtivam pool. Tal oli kasutada kolm geimpalli, neist kahel head ründevõimalused, aga ta ei suutnud palli vastase poolele maha lüüa. Tundus, et nüüd hakkas mängu tulema ka kuumus, mille pärast kohtumine oli katkestatud. Jätkamisel oli ju endiselt +37 kraadi, aga päike madalamal ja natuke pilvevine varjus. Austraalia lahtiste reeglid on aga sellised, et kuumakatkestus tuleb vaid siis, kui on kaks elementi: 35 või rohkem plusskraadi ja terav päike. Anett hakkas aga ikkagi väsima, samas jooksis vastane nagu hull ja tõi ära raskeid palle, mis tal millegipärast eelmistes geimides ei õnnestunud.

Anett loovutas servigeimi ja oma pallingul oli Grabher nüüd sama kindel nagu mängu algul. Seega oli Anettil võitmiseks vaja kätte saada kaks servigeimi. Neist esimene seisul 4:2 tuli raskemalt (oli ka tasamäng), kuid õnneks seisul 5:3 eksis Grabher peaaegu kõigil tõrjetel ja sai ainult ühe punkti.

Kui Kaia Kanepi ei löönud täna ühtki ässa, siis Anett ainult ühe ja vastane kaks. Topeltvigu tegi Anett ühe ja Grabher neli. Üllatav oli aga see, et Anett kaotas äralöökidele lisaks lihtvead (temal 17, Grabheril 12). Kummaline statistika: kaotaja jäi äralöökide/lihtvigadega neljaga plussi ja võitja kolmega miinusesse. Aga punktid võitis Anett 61:45! Arvutus näitab, et sunnitud vigu kogunes talle 12 ja vastasele 35. Kuna ka esimese servi tõrjevead on sunnitud vead, siis peamiselt nende arvelt see suur vahe tuligi. Väga palju aitas sellele muidugi kaasa Anetti suurepärane esimese servi õnnestumisprotsent (71, Grabheril ainult 48).

Praegu pole teada, kas Anett kohtub teises ringis Magda Linettega (Poola) või Mayar Sherifiga (Egiptus). Kuid on kindel, et ülehomme kuumust enam ei ole, vähemalt see faktor mängu ei mõjuta.

Austraalia aja järgi kell 23 (meil kell 14) otsustati, et osa naiste mänge viiakse üle homsele, sest vahepeal sadas ka natuke vihma ja ajakava venis veelgi. Nende hulgas on ka Linette ja Sherifi kohtumine.