fbpx
Close

Kaia Kanepi võitis seti, kuid jäi Madison Keysile alla

Kaia Kanepi Strasbourgi turniiril. / Foto: Imago images/Scanpix

Kaia Kanepi suutis teises setis tuua mängu pöörde ja viigistada seis Madison Keysi (USA, 20) vastu, aga otsustavas setis oli ameeriklanna kindlus ise ja võitis kokkuvõttes 6:1, 3:6, 6:1.

Mängu käiku siin pikalt kirjeldada pole mõtet – iga setis, kes esimesena murdis, see ka võitis. Keysil õnnestus see oma võidetud settides kaks korda, aga põhimõttelist vahet sel polnud, numbrid olid lihtsalt “ilusamad”. Keys on mängija, kes pikki pallivahetusi eriti ei armasta, aga kahjuks ei suutnud Kaia talle pahatihti neid peale suruda, sest eksis ise varem. Ameeriklanna teeb ka alati vigu, aga tähtis on, kui palju ta neid teeb. Täna mitte nii palju, et kaotada Kaiale.

Ka äralöökidega jäi Kaia pigem hätta, ta tegi neid 13 Keysi 31 vastu. Ning lihtvigade arv (23 vs 28) oli seekord liiga vähe võidetud, sest Keys teeb peaaegu alati vastasest rohkem vigu.

Aga eelkõige tuleb esile tuua Kaia allajäämist servil – ässad tema poolt vaadatuna 0:7 ja topeltvead 6:0. Tervelt 13 punkti rohkem võitis Keys nö ühe löögiga, aga kokkuvõttes oli tema ülekaal punktides 83:65. Seega, kui pall läks mängu, võitis Keys ainult viis punkti rohkem. “Mõlema Eesti mängija kohta võib täna öelda, et nad jäid vastasele servil alla ja muidugi ka liikumisega, mis on alati olnud meie tennisistide probleem,” võttis kokku Harri Neppi.

scroll to top