fbpx
Close

EELVAADE | Loodame, et Anett Kontaveidi esmaspäevane mäng ei jää viimaseks

Anett Kontaveit Australian Openil. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Anett Kontaveidil võib iga mäng Wimbledoni turniiril olla karjääri viimane, ehkki me teame, et kui see mäng on isegi homme, leidub ikkagi võimalus, et pikema pausi järel ta naaseb,

Kuid olukord on selline, et loosi tahtel sai Anetti vastaseks maailma 110. reket Lucrezia Stefanini (Itaalia), kes mängib alles teist korda suure slämmi põhiturniiril. Ega selles midagi hämmastavat pole, sest alles 2021 suvel oli Stefanini sellisel edetabelikohal, et ta ei pääsenud isegi suure slämmi kvalifikatsiooni. Nii-öelda omal jõul ei ole Stefanini osalenud ühelgi WTA 1000 turniiril, ainult tänu vabapääsmele sai ta tänavu Roomas mängida.

Kui me kedagi Eesti tennisistidest saame võrrelda Stefaniniga, siis oleks see Elena Malõgina, kes pärast 20-aastaseks saamist kerkis TOP500 sisse ja on nüüd paar hooaega pendeldanud neljandas või viiendas sajas. Stefanini sai 20-aastaseks 2018 (ta on Malõginast kaks aastat vanem) ja sama hooaja lõpus ta tõusis 397. kohale, kuid veel 2021. aasta jaanuaris ei olnud ta sellest tähisest oluliselt edasi saanud, tema karjääri parim koht oli siis 381. Kui me nüüd võrdlusega lõpule jõuame, tähendaks see, et Malõgina peab tänavuse aasta teisel poolel tõusma TOP200 sisse, sest sinna Stefanini 2021 septembris jõudis.

Mida siis Stefanini hakkas 2021. aastal paremini tegema? Hakkas võitma neid ITF-i turniire, mis ei olnud W15 tasemega (sealt oli tal varem kaks tiitlit). Aastal 2021 võitis Stefanini kaks W25 turniiri, aga järgmisel hooajal juba kaks W60 turniiri. Tunamullu tõstis W25 turniiri võit Poolas Stefanini 213. kohale, aga US Openi kvalifikatsioonis (itaallanna esimene slämmi valikturniir!) saadud üks võit andis juurde 20 punkti ja 199. koha. Nii ta TOP200 sisse sai ja on jäänud sinna pidama. Korraks (august 2022) langes Stefanini ka kolmandasse sajasse, aga just sellele järgneski kaks W60 võitu Šveitsis ja Portugalis. Pärast teist tiitlit oli Stefanini maailma edetabelis 142. kohal.

Kas Stefanini mullu ka kedagi tugevat võitis? Jah, Monastiri WTA 250 turniiril läbis ta kvalifikatsiooni ja alistas avaringis Magda Linette, kes oli siis maailma 55. reket.

Tänavust hooaega alustas 25-aastane itaallanna 140. kohalt, aga läbis Austraalia lahtistel kvalifikatsiooni ja võitis avaringis Tatjana Mariat (tollal WTA 71.). Nii kogus Stefanini lausa 110 punkti, mis on rohkem, kui saab W60 turniiri võitmise eest. Kui aprillis järgnes W40 turniiril Portos finaalipääs, oli Stefanini juba 105. kohal. Nüüd on ta sealt natuke langenud, aga ta on saanud punkte Wimbledoni kvalifikatsiooni läbimise eest ja kui ainult sellega võib-olla esisajasse ei tõuse, siis võit Anetti üle tagaks Stefaninile kindlasti koha TOP100 sees. Nii et tema jaoks on see mäng samuti tähtis.

Kihlveokontorid siiski arvavad, et seljavigastuse tõttu loobumisest teatanud ja viimast turniiri mängiv Anett on ikkagi kerge soosik. Nagu ka Anett on ise öelnud – kui ta saab hakkama kahe setiga, peab selg vastu. Stefanini võiks olla selline vastane, keda kahes setis võita, aga eks kihlveokontorid teavad, et Anetti olukord pole kindel ja nii on ennustusportaal Paf andnud meie mängija võidukoefitsiendiks 1,49 ja Stefaninile 2,63. See tähendab, et Anetti võidušansse hinnatakse ligi 65-protsendilisteks.

Mäng algab Wimbledoni 15. väljakul kell 19.30 või pisut hiljem. Enne ei tohi mäng alata, aga kui kaks meeste ja üks naiste üksikmäng saavad läbi kuue tunniga (pluss pausid), algab Kontaveidi kohtumine õigel ajal.

scroll to top