Mark Lajal alustas USA-s Challengeri võidukalt

Mark Lajal Morelosi Challengeril. / Foto: Morelos Openi Instagram

Eesti esireket Mark Lajal mängib sel nädalal Little Rock’is (USA, Arkansase osariigi pealinn) Challenger 75 turniiril, kuhu ta oma 311. edetabelikohaga pääses otse põhitabelisse.

Avaringis läks Lajal kokku temast 53 kohta eespool asunud ameeriklase Mitchell Kruegeriga ja võitis 6:2, 7:6. Esimese setis murdis Lajal vastase pallingu neljandas ja kaheksandas ehk viimases geimis ning lisaks omas kuuendas geimis kolme murdepalli. Vastasel oli vaid üks murdepall avageimis.

Teine sett läks seisuni 5:5 ilma murreteta ja ainult Lajalil oli teises geimis üks murdepall. Aga sellelt seisult Krueger murdis esmakordselt Lajali servi, ent eestlasel jätkus head närvi murre kohe tagasi võtta ning tie-break’is kiiresti 4:1 ette minna ja 7:3 võita.

Lajal lõi 6 ässa (vastane 4) ja võitis esimeselt servilt 74% (vastane 59%) punktidest. Kuna mängitakse kõvakattel, on servi paremus üpris määrav. Challenger 75 tähendab, et võitja teenib sama palju ATP punkte ja auhinnfond on umbes 1000 korda suurem (tegelikult 80 000 dollarit). Lajal valis USA-s mängimise põhjusel, et Euroopas peetakse praegu kõik Challengerid liivaväljakutel.

Teises ringis läheb aga Lajal kokku esimesena asetatud Tung-Lin Wu’ga (Taipei), kes on maailma edetabelis 182. Wu on tänavu mänginud kahe Challengeri finaalis ja saanud ühe võidu Indian Wellsi Masters 1000 turniiril, kuhu ta pääses läbi kvalifikatsiooni.