Anett Kontaveit tuli küll alguse šokist välja, kuid kaotas ikkagi noorele ameeriklannale

Anett Kontaveit. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit (3) oli selge favoriit 21-aastase Ann Li (USA, WTA 65.) vastu, kuid esimeses setis olid osad täielikult vahetunud. 0:6 oli täielik šokk, aga hiljem mäng võrdsustus ja pigem tundus Anett otsustavas setis võitvat, aga lõpuks jäi Li peale 6:0, 3:6, 6:4.

Kuigi Anettil on kehvasti läinud ainult kaks turniiri, on tegemist ikkagi väga oluliste võistlustega. Pealegi kaotas Anett väljaspool TOP50 mängijale viimati rohkem kui aasta tagasi (Australian Openil Shelby Rogersile), seega võib teatud mõõnast praegu rääkida. Olulised on ka need numbrid: murdepallide realiseerimine Kontaveit 12st 2 ja Li 6st 5. Seega on tekkinud probleem tähtsate punktide mängimisel, mida ei ole Anetti mängus rohkem kui pool aastat märgata olnud. Kui tuletada meelde eelmist kaotust Marketa Vondroušovale (Tšehhi) Indian Wellsis, siis selles mängus jagunesid tähtsad punktid enam-vähem 50-50.

Esimeses setis üllatas Li terava ja samas veatu mänguga Anetti. Sealjuures oli Anettil rohkem võimalusi vastase servil, kus tal oli neli murdepalli. Kolmes oma servigeimis teenis ta kokku ainult neli punkti.

Kuid teises setis paranes Anetti serv oluliselt. Vaid esimeses servigeimis oli seis 30:30, ülejäänud geimides polnud sedagi. Numbrites oli täielik pööre – avasetis punktid oma pallingul 4:12, teises setis 20:7. Ann Li servigeimides oli mängu rohkem. Seisul 2:1 ei õnnestunud Anettil võita pikka geimi, aga ta parandas vea seisul 3:2. Pärast viit realiseerimata murdepalli õnnestus lõpuks kuues võita ja sellega ka settide seis viigistada.

Otsustavas setis juhtis Anett vastase servil 2:0, 40:15, kui juhtuski see, mida võib juba nimetada võimaluste käestlaskmiseks, sest esimese setis neid reaalselt ikkagi polnud. Kohe järgmises geimis seisul 2:1, 40:30 tegi Anett kaks topeltviga ja otsa lihtvea. Mäng tasakaalustus ja eduseisul 5:4 kasutas Li teise matšpalli ära.

Kuna lihtvigade arvestus ilmselt taas ei klappinud nagu ka mitmel varasemal turniiril (mõlemale loeti neid vähem, kui tegelikult oli), saab objektiivselt võrrelda vaid äralööke, mis lõppesid Li kasuks 31:20. Ameeriklanna lööb lamedamalt, aga tänu sellele on palli kiirus suurem. Paljudel juhtudel suutis ta Anetti ennetada ja initsiatiivi haarata. Ehkki ka Li tegi alates teisest setist lihtvigu ja mõnes olukorras üsnagi rumalaid, suutis ta lõpus neid uuesti vältida.

Servi statistikas kokkuvõttes suurt vahet mängijail polnud – esimese servi õnnestumisprotsent (numbrid Anetti poolt vaadatuna) 64-66, esimeselt servilt võidetud punktid 63%-66%, teiselt servilt võidetud punktid 44%-50%.