fbpx
Close

Kaia Kanepi võitis avaringis kindlalt

Kaia Kanepi Adelaide’i esimese turniiri mängus. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi võitis Adelaide 2 turniiri avaringis kindlalt 6:2, 6:2 maailma 227. reketi Storm Hunteri (Austraalia), kes on pigem tuntud hea paarismängijana.

Kuigi Kaia tegi aeg-ajalt pallivahetustes ka vigu, ei olnud see määrav temast siiski selgelt nõrgema vastase vastu. Enamasti sundis ta vastase eksima või tegi äralöögi. Oma servil Kaia kordagi ohtu ei sattunud, Hunteril polnud ühtki murdepalli. Esimeses setis tegi Kaia murded kiiresti ja juhtis peatselt 5:1. Siis suutis Hunter oma pallingut hoida, aga enamat mitte.

Teise seti algus oli tasavägine, kuid kogu aeg oli kindel tunne, et kui Kaia võtab kätte, siis küllap ta selle mängu kahe setiga ka lõpetab. Hunter ei ole paarismängijana ikkagi tagajoonel piisavalt tugev, Kaial oli vaja vaid vigade arvu madalana hoida. Ja seisult 2:2 alustaski eestlanna lõpuspurti, mis tõi kaks murret ja pääsu teise ringi. Hetkel on käimas mäng, kus selgub Kanepi vastane, kas on see Anett Kontaveit või Paula Badosa (Hispaania, 9).

Kaia lõi täna kolm ässa ja tegi neli topeltviga, kuid neist kaks sündisid viimases geimis 6:2, 5:2 eduseisul, kui võit oli juba kindel, Esimest servi sai Kaia sisse 57% ja võitis sellelt 63% punktidest. Kuid eriti hea oli Kaia teise servi võiduprotsent – 70. Ta võitis 23st punktist 16, kusjuures tegi ju neli topeltviga. Seega mängu läinud pallivahetustest võitis ta 19st 16.

scroll to top