fbpx
Close

Kaia Kanepi pääses viimasel hetkel põhiturniirile ja võib 2. ringis kohtuda Anett Kontaveidiga!

Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi enne Tallinn Openi poolfinaali mullu 1. oktoobril. / Foto: Karl Toomsoo

Kolmapäeval võib meid ees oodata Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi teine kohtumine WTA turniiril pisut rohkem kui kolmekuise vaheaja järel. Selleks aga peavad mõlemad Adelaide 2 turniiril võitma esimese ringi mängu.

Kanepi teadis terve eilse päeva jooksul, et ta ei saa Adelaide’is põhiturniiril mängida. Kuigi õnnelikke kaotajaid (lucky loser) oli kvalifikatsioonis lausa neli, ei kuulunud Kaia nende hulka. Kuid täna selgus, et turniirist jääb eemale ka rumeenlanna Irina-Camelia Begu ja tema asemele paigutati Kanepi, kes kohtub nüüd Austraalia paarismänguspetsialisti Storm Hunteriga (endine Sanders). Selle mängu võitja läheb kokku Kontaveidi ja Paula Badosa (Hispaania, 9) kohtumise võitjaga.

Õhtupoolikul kirjutame neile mängudele eelloo, aga ütleme kohe, et Hunteriga ei ole üksikmängus kohtunud kumbki eestlanna, aga Anett koos Sloane Stephensiga võitis Hunterit ja Caroline Dolehide’i mullu augustis Cinsinnati turniiri paarismängus. Hunter on üksikmängu maailma edetabelis alles 227. kohal ja tema parim koht oli 2021. aasta oktoobris 119. Paarismängus on ta hetkel maailma 13. reket. Teises paaris on Anett endiselt üksikmängus 17., aga Badosa kerkis kaks kohta ja on nüüd edetabelis 11. kohal.

Lisame, et Anetti ja Badosa mäng ei alga kindlasti Eesti aja järgi enne kella 11.30, kuid ka Kaia ja Hunteri kohtumine toimub meile soodsal ajal – alates kella 9-10 hommikul võib selle matši algust oodata. Kuid on täiesti võimalik, et kaks mängu ka ajaliselt kattuvad.

scroll to top