fbpx
Close

Anett Kontaveit suutis vastase servirahe alt välja tulla, kuid siis vajus ise ära

Anett Kontaveit Tallinn Openil servimas. / Foto: Karl Toomsoo

Anett Kontaveit kaotas Adelaide 2 turniiri avaringis Paula Badosale (Hispaania, 9) 4:6, 3:6 ning seega jääb ära kahe eestlanna teine kohtumine kolmekuise vaheaja järel.

Esimeses setis servis Badosa uskumatult hästi. Kui vaadata punkte ainult tema servigeimides, siis esimese punkti hispaanlanna servil Anett võitis ja siis veel ühe punkti, kus Eesti esireketi tõrjel kukkus pall ülinapilt joonele, ent Badosa ekslikult katkestas selle punkti ja võttis vale challenge’i. Ülejäänud 16 punkti võitis servil Badosa ja enamiku neist ühe löögiga – viis ässa pluss ca viis-kuus Anetti tõrjeviga.

Kui vastane on servil nii kindel, siis see mõjutab ka enda servi. Anett pidi igal juhul pallingut hoidma, aga vahel tuli riskida ja vead kippusid sisse tulema. Ta kaotas servi seisul 1:1 ja siis veel seisul 1:3 päästis 15:40 seisu. Kuid sett oli juba otsustatud ühe murdega.

Teises setis loovutas Anett kohe oma servi, aga seisul 1:2 suutis ta järsku Badosa esimese servi tõrjed päris hästi mängu saada ja vastane hakkas kohe ebakindlamalt servima. Murre saigi teoks pärast seda, kui Badosa oli eelmises kuues servigeimis kaotanud ainult kaks punkti. Seejärel päästis Anett suurepärase mänguga veel oma servil seisu 0:30 ja juhtis sama tulemusega ise Badosa servil. Hispaalanna näoilme oli hoopis ärevam, kui esimese seti ajal, aga järsku hakkas Anett ise vastasele kingitusi tegema. Head šansid saada teine murre (oli üks murdepall seisul 30:40) läksid kaduma eelkõige oma lihtvigade tõttu. Ja seejärel hakkas Anett tegema oma servil topeltvigu ning mäng,. kus ta nii-öelda rongi alt välja tuli, läks ikka kiiresti käest.

Kokkuvõttes lõid mõlemad viis ässa, aga topeltvead olid Anetti kahjuks 5:1. Esimese servi protsent oli ka viigis (63-63), kuid esimese pallingu punktid kaotas Anett 70 vs 77% ja teise servi punktid 27 vs 72%. Ilmselt need numbrid olidki kõige otsustavamad, Badosa teine serv oli ohtlikum.

Kanepi ja Badosa kohtuvad kolmapäeval kell 7.30 või pisut hiljem. Varem ei tohi mäng vastavalt klauslile alata. Eellugu me sellele mängule enam ei kirjuta, sest alles eile ilmus pikem ülevaade Badosast kui Kontaveidi vastasest ja midagi uut ei oleks kirjutada. Küll aga lisame, et Kanepi ja Badosa on ka korra omavahel kohtunud – 2019. aasta Miami turniiri kvalifikatsioonis võitis eestlanna 6:3, 6:3. Kuid edetabelikohad olid siis hoopis teistsugused – Kanepi 89. ja Badosa 130.

scroll to top