Kaia Kanepi jäi Austraalias paarismängu maailma esireketile alla

Kaia Kanepi US Openil. / Foto: USA Today Sports/Scanpix

Kaia Kanepi piirdus Australian Openil teist aastat järjest ühe mänguga, ainult et mullu sai ta selle kaotuse põhiturniiril, aga nüüd kvalifikatsiooni avaringis.

Kaia vastane Storm Hunter (Austraalia, WTA 179.) on hetkel paarismängu maailma esireket, aga esimestes geimides tundus, et ega tema oskused üksikmängu üle pole kandunud. Kaial piisas vaid kontrollitud tagajoonemängust, et saada 3:0 edu, sest lisaks Eesti esireketi domineerimisele tegi vastane ka palju vigu.

Kuid Hunter suutis esimese seti keskel oma mängu oluliselt parandada ja hakkas palle järjest maha lööma. Alguse põhjal tundus see uskumatu, aga lõpuks jäi Hunter äralöökidega peale 32:20. Lihtvigu tegi austraallanna oodatult Kaiast vähem (21 vs 27), ent rünnakul pidanuks eestlanna olema efektiivsem.

Seisult 3:0 kaotas Kaia seitse geimi järjest, kuid suutis veel teise seti keskel tagasi murda seisuks 2:3. Paraku ei suuda Kaia enam serviga avaldada sellist survet nagu parimatel päevadel ja selle tunnistuseks oli eriti just viimane geim, kus Hunter haaras tõrjelt initsiatiivi ning lõpetas kohtumise nelja äralöögiga järjest ja võitis 6:3, 6:2. Samuti ei kehti enam see jutt, millest räägiti paar aastat tagasi, et vanuse lisandudes on Kaia füüsiline vorm paremaks läinud. Praegu kahjuks enam mitte… Aga veel kaks aastat tagasi mängis Kaia Melbourne’is veerandfinaalis ja teel sinna alistas ka turniiri mulluse võitja Arina Sabalenka, kes seega oma viimase kaotuse Australian Openil sai just Kanepilt.

Kaia võitis lõpuks nii esimeselt kui ka teiselt servilt 44% punktidest, mis tõestabki eelpool toodud juttu servi mõju vähenemise kohta. Sealjuures võitis Hunter teiselt servilt samuti 44% punktidest, aga esimeselt servilt 71%.