fbpx
Close
PAF.ee

Andrei Rublev sihib järjekordset turniirivõitu

Andrei Rublev. / Foto: Reuters/Scanpix

Rotterdami turniiril osales neli maailma esikümne tennisisti, kuid juba enne tänaseid poolfinaali oli kindel, et neist finaali pääseb ainult üks.

Põhjus oli selles, et ühel tabelipoolel olid esikümne mehed välja langenud, aga teises kohtusid Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 2) ja Andrei Rublev (Venemaa, 4). Nii võis seda poolfinaali pidada “varjatud finaaliks” ja Rublev oli täna kindel, ta ei kaotanud ühtki servigeimi ning võitis 6:3, 7:6. Väga veenev oli ka Rublevi ülekaal teise seti tie-break’is – 7:3.

Rublevi kohta võiks öelda, et viimase aasta jooksul on ta võitnud kõik turniirid, mis pole slämmiturniirid või ATP finaalturniir. Päris tõsi see pole, sest näiteks Roomas ja Cincinnatis langes ta kiiresti välja, kuid viis turniiri alates mullu veebruarist on venelane tõesti võitnud ja nüüd sihib kuuendat. Kokkuvõttes oleks see siiski tema kaheksas ATP turniirivõit, sest kahel hooajal (2017 ja 2019) on ta võitnud ühe võistluse.

Huvitav on fakt, et ATP 500 turniiridel on Rublev võitnud 19 mängu järjest. Tegemist on nii-öelda kolmanda taseme turniiridega, sest slämmiturniiridele ja ATP finaalturniirile järgnevad Masters 1000 turniirid, mida Rublevil pole seni võita õnnestunud.

Rublevile tuleb finaalis vastu maailma 59. reket Marton Fucsovics (Ungari), kes poolfinaalis võitis Borna Corici (Horvaatia) 6:4, 6:1. Ungarlane on karjääri jooksul sepistanud mitmeid üllatusi, kuid ebastabiilsus pole tal lubanud edetabelis kuigi kõrgele tõusta. Ta on võitnud ühe ATP turniiri aastal 2018.

scroll to top