fbpx
Close

Kaia Kanepi pidi Bronxi turniiril reketid pakkima

Kaia Kanepi Bronxi turniiril. / Foto: Reuters/USA Today/Scanpix

Kvalifikatsioonis kolm võitu saanud Kaia Kanepi jaoks lõppes Bronxi WTA turniir põhitabeli esimeses ringis, kui ta kaotas poolatar Magda Linettele 2:6, 5:7.

Osaliselt vajutas mängule pitseri umbes pooletunnine vihmapaus, mis saabus just siis, kui Kaia oli teises setis murdega ette saanud. Esimene sett oli aga üsna ühepoolne, Kanepil polnud kasutada ühtki murdepalli. Kuid eestlanna alustas teist setti kohe murdega ja kuigi poolatar vastas samaga, läks Kaia peagi ette 5:3 ja siis katkestas Linette pallingul seisul 40:30 kohtumise vihmasadu.

Pärast jätkamist kulus Linettel aega (alles viiendal geimpallil), et oma serv ikkagi võita, aga Kaial oli võimalus serviga sett lõpetada. Paraku läks mäng nüüd käest ja Kanepi ei võitnud enam geimigi.

Kuigi turniiri alustas Kanepi Linettest edetabelis kahe koha võrra eespool, oli selle nädala seisuga poolatar maailma 80. ja eestlanna 83. reket. Varem ei olnud nad kohtunud, kuid Linette on olnud ebamugav vastane Eesti esireketile Anett Kontaveidile, kes on tema vastu omavahelistes mängudes taga 2:4 ja kõvakattel koguni 0:3. Tõsi, viis kohtumist kuuest on nad pidanud aastatel 2013-2015 ITF-i turniiridel.

Linette on tüüpiline kontramängija, kes armastab vastase rütmi häirida ja eelkõige visalt kaitsta. Kuid vajadusel ta oskab ka rünnata. Ent võimsuse puudumine on tähendanud, et stabiilselt esisajas püsiv mängija pole kunagi edetabelis 55. kohalt kõrgemale tõusnud. Kuigi Tennisnetil ei õnnestunud kohtumist näha, võib arvata, et Kanepi ei suutnud vastase rütmiga harjuda ja tegi liiga palju lihtvigu. Õnnestunud ründemängu korral poleks Linette tohtinud Kaiale ohtlikuks saada.

Võitja kõik statistilsed näitajad olid paremad. Kui esimeses setis tegi Linette vaid ühe topeltvea, siis ta lõpetas mängu 7 ässa ja 7 topeltveaga, kuid Kaia lõi samuti 7 topeltvea kõrval ainult kolm ässa. Esimene serv õnnestus poolataril 62% ja Kanepil 56% ning esimesest pallingust võitis Linette 69 ja Kanepi 61% punktidest. Samuti oli poolatar silmapaistev murdepallide realiseerimisel – 7st 5, Kaial 4st 2.

scroll to top