Kaia Kanepi päästis kaks matšpalli ja võitis maratonmängu

– Kaia Kanepi / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi jaoks algas uus tennisehooaeg tõelise thrilleriga Melbourne Summer Set 1 turniiri avaringis, kus ta kaks tundi ja 45 minutit kestnud mängus alistas Jaqueline Cristiani (Rumeenia) 6:7, 7:6, 6:2.

Rumeenlanna alustas mängu paremini ja juhtis murdega seisuni 4:1. Seejärel õnnestus Kaial murre tagasi saada, mis tähendas viigiseisu 4:4. Järgmistes geimides hoidsid mõlemad kindlalt oma servi ja nii jõuti tie-break’i, kus aga Kaia kaotas kohe kolm esimest servipunkti ja jäi lootusetult 0:6 taha. Kaks punkti eestlanna veel teenis, aga kaotas 2:7.

Teises setis oli omakorda Kaia ees 5:1, aga nüüd alles tõelised seiklused algasidki. Cristianil õnnestus viigistada 5:5, kusjuures Kaial ei olnud neis geimides ühtki settpalli. Küll aga teenis Kanepi settpalli seisul 6:5, kuid see jäi realiseerimata. Mängu teises tie-break’is oli Kaia ees 2:0 ja 3:2, kuid jäi siis taha ning seisul 6:4 teenis Cristian kaks matšpalli. Nüüd näitas Eesti teine reket sisu, võitis kolm punkti järjest ja kuigi seisul 7:6 veel setti ei lõpetanud, võitis Kanepi ikkagi 9:7.

Otsustavas setis rumeenlanna murdus, kui kaotas kümme esimest punkti ja Kaia juhtis vastase pallingul 2:0, 30:0. Selle servigeimi sai Cristian veel kätte, aga peatselt oli Kanepi ees 5:1, 40:15. Väike lisadraama ikka veel tuli, sest Kaia kaotas kuus punkti järjest, mis tähendas, et seisul 5:2 oli ta oma servil 0:30 taga. Kuid otsustavas setis servigeimides vaid kolm punkti loovutanud Kaia enam ei vääratanud ja lõpetas omakorda nelja punktiga järjest.

Statistika näitab, et Kaia servis märksa paremini. Ta võitis ässad 9:0 ja tegi topeltvigu vastasest vähem (2:4), mis tähendas, et otse servilt võitis ta kokku 11 punkti rohkem. Kaial oli ka parem esimese servi protsent (72 vs 65), kuid ta võitis esimeselt servilt vaid napilt rohkem punkt (63% vs 61%). Suurem ülekaal oli eestlannal teise servi punktides (71% vs 48%). Murdepalle võitis Kaia 12st 5 ja vastane 7st 3.

2. ringis kohtub Kaia Ana Konjuhiga (Horvaatia), kes alistas Tereza Martincova (Tšehhi, 7) 6:4, 6:4. Võimalik, et pikk mäng tuli Kaiale isegi kasuks, sest hooaja algus vajab alati sissemängimist ning väsimust ei tohiks sellisel perioodil veel nii kergelt tekkida. Lisaks on ka üks puhkepäev, sest Kanepi ja Konjuhi kohtumine peetakse neljapäeval.