fbpx
Close

Elena Malõgina alistas endise esisaja mängija ja jõudis W60 turniiril põhitabelisse

Elena Malõgina palub taevastelt vägedelt abi. / Foto: Igor Pissarev

Elena Malõgina mängis suurepäraselt Trnava ITF-i W60 turniiri kvalifikatsioonis, kus ta oli kümnendana asetatud. Edasipääsu otsustanud mängus päästis ta ka kolm matšpalli.

Malõgina alustas 7:5, 6:2 võiduga Brooklyn Olsoni (USA) üle, aga täna alistas kunagi maailma edetabelis 60. kohal asunud Vera Lapko (5) 1:6, 7:5, 7:5. Praegu neutraalsena võistlev valgevenelanna tippaasta oli 2018 ja muu hulgas võitis ta tol hooajal Lugano turniiri avaringis Anett Kontaveidi. Ning seda perioodil, mil Anett polnud sugugi alavormis, sest kuu jooksul pärast kaotust Lapkole jõudis ta Stuttgardis ja Roomas poolfinaali. Kuid Lapko ei ole pärast 2019. aasta algust enam esisajasse kuulunud, tal on olnud ka väiksemaid võistluspause vigastuse tõttu. Hetkel on Lapko siiski Malõginast edetabelis eespool, nad on vastavalt 325. ja 367. kohal.

Pärast esimese seti kaotust asus Malõgina teises juhtima 3:0, aga Lapko sai murde tagasi ja viigistas 3:3. Õnneks oli pärast seda Malõgina oma servil kindel ja seisul 6:5 tegi ise seti teise murde. Teises setis oli Malõgina ees 2:0, aga taas sai Lapko kiiresti murde tagasi. Valgevenelanna võitis Malõgina servigeimi ka seisul 4:4 ja asus pallima matši võiduks. Lapkol oli seisul 5:4 kasutada kolm matšpalli, aga Malõgina päästis need kõik ja murdis servi tagasi! Seejärel oli vastane murtud: järgmise geimi võitis Malõgina nulliga ja viimases, vastase servigeimis andis ära ainult ühe punkti.

Kuigi Lapko võitis ässad 12:1 ja teenis ka rohkem punkte esimeselt servilt (74 vs 67%), mängis Malõgina paremini tähtsaid punkte. Sest üldpunktidega jäi Eesti kolmas reket alla 90:94, aga mängu võitis. Murdepalle realiseeris Malõgina 8st 5 ja Lapko 11st 5.

Põhiturniiri avaringis läheb Malõgina kokku mängijaga, kes on samuti olnud maailma esisajas, aga seda veel värskemalt kui Lapko. Nimelt ta kohtub Jaqueline Adina Cristianiga (Rumeenia), kes praegu on WTA 266. reket, aga oli veel mullu jaanuaris 58. Ka Cristian on hiljuti kohtunud Kontaveidiga, aga erinevalt Lapkost rumeenlanna kindlalt kaotas.

Trnava turniir on väga tugev, sest seal osaleb kaks esisaja mängijat (kõrgeima asetusega on sakslanna Tamara Korpatsch, kes on WTA 81. reket), ent veel palju mängijaid, kes hiljuti olnud edetabelis tunduvalt kõrgemal, näiteks Mona Barthel (Saksamaa), Yanina Wickmayer (Belgia), Clara Tauson (Taani, 4) ja Tamara Zidanšek (Sloveenia, 6). Tausoniga võib Malõgina kohtuda siis, kui Cristiani võidab.

scroll to top