fbpx
Close

Eesti tennisistidel US Openil põnev loos

– Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit Merko Cupil / Foto: Karl Toomsoo

Võib-olla ei olnud Anett Kontaveidi (2) ja Kaia Kanepi loos US Openil kõige soodsam, aga vähemalt teises ringis tõotab tulla põnevust – selleks peavad muidugi nemad ise ja teatud vastased esimese mängu võitma.

Teisena asetatud Anett kohtub avaringis Jaqueline Cristianiga (Rumeenia, WTA 76.), kelle edetabelikohta võib iseloomustada kui enam-vähem keskmist nende seast, kes Eesti esireketile vastu tulla võisid. Muide, tugevaim võimalik avaringi vastane olnuks maailma 33. reket, kes esimesena jäi asetusest ilma ja see mängija on teatavasti Kaia Kanepi. Sel juhul võinuks öelda: ei vedanud kummalgi.

Kuid teises ringis kohtub Anett Serena Williamsi (USA) ja Danka Kovinici (Montenegro) vahelise mängu võitjaga. Serenal on parajasti käsil hüvastijätutuur ja kui ta avaringis võidab, võib just kohtumine Anettiga jääda 23-kordsele slämmivõitjale viimaseks. Muidugi me ei saa välistada, et kui nad kokku lähevad, võidab hoopis Serena, aga tema viimased tulemused siiski optimismi (või meile pessimismi) ei sisenda. Vaevalt Serena enam viimaseks turniiriks liiga tõsiselt valmistus.

Anetti kolmanda ringi vastane oleks edetabeli põhjal Martina Trevisan (Itaalia, 27), kes kõvakattel ei tohiks liiga ohtlik olla, aga pigem võib ennustada, et kohtumise Ajla Tomljanovic (Austraalia) – Karolina Muchova (Tšehhi) võitja saab Trevisanist jagu ja kohtub ise Anettiga, kui ta kaks esimest kohtumist võidab.

Kaia loositi avaringis kokku Tereza Martincovaga (Tšehhi, WTA 69.), kes äsja kaotas Cincinnati turniiri avaringis Anettile, aga oli selles mängus 6:3, 3:0 ees. Ka Martincova kohta võib öelda, et Kaial ei läinud loos halvasti, aga soodsaks vastaseks teda lugeda siiski ei saa. Kuid teises ringis oleks taas põnev – järjekordne kohtumine Kanepi – Arina Sabalenka (6). Kaks korda on Kaia valgevenelannast jagu saanud ja see kindlasti vajutaks mängule teatud pitseri. Kui aga Sabalenka on Kaiale olnud sobiv vastane, siis potentsiaalne 3. ringi vastane Jelena Rõbakina (Kasahstan, 25) võitis Kaiat viimases omavahelises mängus 6:4, 6:0.

Lisame veel, et kaks Eesti naist asuvad erinevates tabelipooltes, mis tähendab, et nad mängivad erinevatel päevadel. Esialgu pole teada, kumb tabelipool esmaspäeval alustab.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top