Anett Kontaveit teenis kindla võidu, teine sett oli esimesest oluliselt parem

Anett Kontaveit US Openil. / Foto: USA Today/Scanpix

Anett Kontaveidil (2) ei tekkinud probleeme Jaqueline Cristiani (Rumeenia, WTA 77.) 6:3, 6:0 alistamisega, vastane mängis US Openi avaringis esimest korda pärast raskest põlvevigastusest tingitud pooleaastast pausi.

Nagu kirjutasime eelloos, viidi Cristian oma eelmises mängus väljakult ära ratastoolis ja nüüd naasis ta haige jalg sidemes. Seotud polnud ainult põlv, vaid ka alt- ja ülaltpoolt põlve. Kohe esimene servigeim ei tulnud Anettil hästi välja, aga ta pääses 15:40 kaotusseisust ja pärast seisu 1:1 mängis kaks järgmist geimi korralikult ning teenis esimese servimurde. Kuid seejärel kaotas ta pallingugeimi 30:0 eduseisust. Vigu hakkas järsku liiga palju tulema ning seitsmenda geimi keskpaigaks oli Anett teinud juba 5 topeltviga ja seis 3:3, 30:40. Kuid nüüd päästis Anett veel ühe murdepalli ja järgmise geimi kinkis ära juba Cristian, kes kohtumise lõpuks jõudis Anettile topeltvigadega järele (6:6).

Pärast seda Anett enam ühtki geimi ei kaotanud, teise seti punktid võitis ta 25:10. Kui esimeses setis oli Anett teinud 16 lihtviga, siis teises ainult neli ja samal ajal äralöökide arv kasvas – esimeses setis 8 ja teises 12, ehkki selles setis mängiti palju vähem punkte. Kokku võitis Eesti esireket äralöögid 20:10. Samuti paranes Anetti esimese servi protsent, mis oli avasetis 50 ja teises 63. Tavaliselt on Anett umbes 60-protsendiline esimeste pallingute sisselööja, seega teises setis saavutas ta oma taseme ka servil. Anett võitis esimeselt servilt 81% punktidest, mis näitab, et kui esimeses setis olnuks protsent parem, poleks ta ilmselt ainsatki pallingugeimi kaotanud.

Cristian ei tundunud kaotusest üldse löödud, küllap tuli ta New Yorki suhteliselt väheste lootustega ja oli õnnelik, et sai esimese ringi kaotuse eest 80 000 dollarit tasku panna.

Kes seda uudist hommikul loeb, see juba teab, kas Anett mängib teises ringis kuulsa Serena Williamsiga (USA) või Danka Koviniciga (Montenegro).