fbpx
Close

USA võitis esimese United Cupi

USA võistkond juubeldab, peategelased on esiplaanil: karikat hoiavad Madison Keys ja Taylor Fritz, alt toetab Jessica Pegula ja ees lamab Frances Tiafoe. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Esimest korda tennise ajaloos peetud segavõistkondade United Cupi võitis kindlalt USA, kes kõigis oma viies matšis üle ühe kaotuse ei saanud.

Alagrupis võitsid ameeriklased Tšehhi 4:1 ja Saksamaa 5:0, veerandfinaalis Suurbritannia 4:1, poolfinaalis Poola 5:0 ja finaalis Itaalia 4:0 (segapaarismängu ei peetud). Ainult Petra Kvitoval õnnestus võita Jessica Pegulat ja Cameron Norriel Taylor Fritzi. Samas alistas Pegula poolfinaalis maailma esireketi Iga Swiateki.

Finaalis Itaaliaga ei kaotanud USA settigi, kuigi ühes kohtumises ainult üks sett mängitigi, sest Frances Tiafoe sai avaseti 6:2 edu järel loobumisvõidu Lorenzo Musettilt. Esinumbrite kohtumistes alistas aga Fritz Matteo Berrettini 7:6, 7:6 ja Pegula Martina Trevisani 6:4, 6:2.

“Selline võistlus on märksa põnevam, rohkem on emotsioone,” ütles Fritz. “Sa saad võitu tähistada terve tiimiga, kui tavaliselt juubeldad üksi. Kohe, kui ma otsustava mängu (Fritz tõi USA-le üldvõiduks piisava kolmanda punkti – toim.) võitsin, pöörasin ennast võistkonna suunas ja kõik jooksid mulle vastu. See oli tore kuni selle hetkeni, mil Frances (Tiafoe – toim) jooksis mulle täiel kiirusel peaga näkku.”

USA on kõigist riikidest enim kordi võitnud nii meeskondade Davis Cupi kui ka naiskondade FedCupi (nüüd Billie Jean King Cup), kuid USA meeskond võitis viimati 2007 ja naiskond 2017, ent enne seda oli 17-aastane paus. Seega ei ole USA 21. sajandi võistkondlikel turniiridel saanud kuigi palju juubeldada ja United Cup lõpuks selle põua lõpetas.

scroll to top