fbpx
Close

Mark Lajal alistas endise maailma TOP50 mängija ja pääses Challengeri põhiturniirile (täiendatud)

– Mark Lajal / Foto: Karl Toomsoo, ETL

Teist nädalat järjest pääses Eesti esireket Mark Lajal Oeirases (Portugal) Challengeri põhiturniirile, kui alistas täna kunagise maailma 49. reketi Ilja Martšenko (Ukraina) 6:2, 7:5.

Käesolev turniir on Challenger 75, aga eeelmine 50 tasemel, kuid samas ei pruugi koosseis nüüd tugevam olla, sest enamik maailma TOP200 mängijaid on praegu Austraalias kvalifikatsiooni mängimas. Erand on ainult leedulane Ricardas Berankis, kes 168. edetabelikohaga oleks saanud Austraalias mängida, aga ta loobus ja selle asemel on Oeirases asetatud esimesena. Kõik teised asetatud mängijad kuuluvad edetabeli kolmandasse sajasse.

Lajal ise saab täna tähistada mitte ainult võitu, vaid ka uut sammu maailma edetabelis – nimelt kerkis ta 392. kohale ehk esmakordselt TOP400 sisse. Tema tänane vastane, 35-aastane Martšenko on vaatamata kunagisele edule (oli 2016 US Openi 1/8 finaalis ja on võitnud 8 Challenger-turniiri) Lajalist nüüd tagapool – 414. kohal.

Lajal murdis Martšenko servi juba mängu teises geimis ja juhtis 3:0. Seejärel hoidis Eesti esireket veenvalt oma servi (esimese setis loovutas neljas pallingugeimis ainult kaks punkti!) ja murdis Martšenko uuesti seisul 5:2. Teises setis oli Lajalil kaks murdepalli seisul 1:0, aga siis ka Martšenkol ainsad kolm murdepalli seisul 1:1, ent võrdsus püsis. Kuni seisuni 6:5 hoidsid mõlemad seejärel kindlalt servi, aga siis realiseeris Lajal kohe murdepalli, mis oli ka matšpall.

Lajal kaotas üldse oma servil vaid 9 punkti ja neist peaaegu pooled (4) nimetatud geimis teise seti seisul 1:1. Lajali serv oli tõesti suurepärane, seda ka statistiliselt: 7 ässa, 1 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 65, esimese servi punktid 88% ja teise servi punktid 72%. Eelmisel nädalal nähtud mängu põhjal tundub Oeirase kõvakate olevat ka üsna kiire põrkega, mis peaks Lajalile olema soodne. Murdepalle realiseeris Lajal 7st 3.

Loosi tahtel kohtub Lajal põhiturniiri avaringis 28-aastase sakslase Lucas Gerchiga, kes asub ATP edetabelis 284. kohal. Gerch ei olegi karjääri jooksul palju kõrgemal olnud, tema parim ranking on 281. eelmise aasta novembrist. Karjääri jooksul on Gerch võitnud kolm ITF-i turniiri. Kui Lajal võidab, läheb ta 2. ringis suure tõenäosusega kokku Berankisega.

scroll to top