fbpx
Close

Kaia Kanepi mängis täpselt nii hästi, nagu võitmiseks vaja

Kaia Kanepi Pariisis. / Foto: Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi jõudis Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel kolmandasse ringi 6:4, 6:4 võiduga Beatriz Haddad Maia (Brasiilia, WTA 48.) üle.

Kui oleksime pannud pealkirja, et “Kaia näitas võimu”, olnuks see vast liialdus, aga ta mängis täpselt nii hästi, et polnud tunnetki nagu võiks ta kaotada. Oma pallingut Kaia ei loovutanudki ja ohus olid tema servigeimid ainult mängu algul.

Mäng algaski omapäraselt, et Haddad Maia oli kolmes servigeimis taga 0:30 ja Kaia kahes servigeimis 15:40. Brasiillanna suutis 0:30 pealt alati viigistada, aga ühes neist geimidest teenis Kaia murdepalli, mille ka realiseeris. Ise suutis ta murdepallide päästmisel mängida väga hästi ja Haddad Maial õieti šanssi ei tekkinudki. Tuli välja, et ainsast murdest piisas, sest seti teisel poolel olid kõik servigeimid ühepoolsed.

Ehkki Haddad Maial olid selles mängus ka oma “sähvatused”, kuulus initsiatiiv vähemalt 60% osas Kaiale. Kuna emamik punkte, kus eestlanna pääses ründama, lõppesid tema võiduga, oli see 60-protsendiline paremus piisav. Tõsi, nagu ikka vahel juhtub, lõi Kaia aeg-ajalt ka mitmemeetriseid autpalle, aga mitte kordagi olulisel hetkel. Võib-olla isegi tähtsaim statistiline näitaja oli Kaial 0 topeltviga, mis pole tal juba ammu õnnestunud.

Teine sett algas erinevalt – nüüd ei olnud kummalgi oma servil raskusi. Seisul 3:3 tegi Haddad Maia ühe topeltvea ja jäi taha 15:40. Selle seisu veel brasiillanna päästis Kaia tõrjevigade tõttu, aga tekkis kolmas võimalus, mida Kaia käest ei lasknud. Rünnakutel mängis Kaia üha veenvamalt – ei mingit lahmimist ega kiirustamist, ainsa asjana ainult mõned ebapuhtad tabamused. Kui Kaia servis matšivõiduks seisul 5:4. oli ta nagu kindlus ise ja võitis geimi nulliga.

Kaia 21 äralööki ja 13 lihtviga on ikka liivaväljakul ülihea näitaja. Ja nagu öeldud, olid 13st lihtveast suurem osa needsamad ebapuhtad tabamised. Kui Kaia lõi kontrollitult, ta ei eksinud üldse. Haddad Maia tegi 17 äralööki ja 20 lihtviga. Brasiillanna andis endast parima, aga tema tase ei olnud piisav. Esimese servi protsent, kus Kaia oli algul vastasest taga, oli tal samuti lõpus parem – 65 vs 62. Ja esimeselt servilt võitis Kanepi 83, Haddad Maia 74% punktidest.

Kolmandas ringis läheb Kaia kokku 18-aastase Cori Gauffiga (USA, 18), kellele ta aasta tagasi Parma turniiril kaotas. Ilmselt on Gauff hetkeseisuga tugevam vastane kui avaringis võidetud maailma 10. reket Garbine Muguruza (Hispaania), aga julgeks arvata, et vähemalt 50-50 on Kaia võimalused ka noore ameeriklanna vastu.

Maailma jooksvas edetabelis on Kaia kerkinud juba 37. kohale, aga siin oleks midagi lõplikku veel vara öelda, sest suured punktid on endiselt mängus ka paljudel neil, kes Kaiast hetkel taga. Kuid TOP40 peaks igal juhul paistma.

scroll to top