Anett alustas Dohas kindla võiduga, kuid pingutada tuli päris palju

Anett Kontaveit. / Foto: Reuters/Scanpix

Numbriliselt oli Anett Kontaveidi (4) võit Doha Masters 1000 turniiri 2. ringis Ana Konjuhi (Horvaatia) üle kindel, aga vähemalt oma servigeimides oli pingutamist palju, et võita 6:2, 6:3.

Nimelt kestsid Anetti 9st servigeimist 7 rohkem kui kaheksa punkti ehk siis vähemalt korra oli neis geimides seis 40:40. Konjuhil oli koguni 12 murdepalli, aga ta realiseeris neist vaid kaks. Esimesed kaks servigeimi Anett siiski kaotas, aga see ei lugenud midagi, sest heade tõrjetega võttis ta vastase servi kindlalt tagasi. Võrreldes Peterburi turniiriga oli ehk Anettil välitingimustes rohkem probleeme palli lennu kontrollimisega, kuid teises setis muutus ta ründemäng stabiilsemaks.

Mõneti oli kummaline, et esimest servi üsna tihti kiiremini kui 190 km/h löönud Konjuh ei võitnud esimeses setis ühtki pallingugeimi, aga oma osa oli siin Anetti heal tõrjemängul. Ka teises setis kaotas Konjuh kohe oma pallingu ja lõpuks see saigi otsustavaks, sest kuigi esimeses setis oli ohtralt (6) murdeid, siis teises setis jäi see ainsaks. Kontaveit seisis murdepallidega silmitsi nii seisul 4:2 kui ka 5:3, aga kokkuvõttes oli tema serv teises setis ikkagi tunduvalt parem ja see tagas võidu tund ja 24 minutit kestnud mängus.

Anetti esimese servi õnnestumisprotsent mängu käigus pisut paranes, aga kõige rohkem paranes teises setis siiski esimeselt pallingult võidetud punktide osakaal. Esimeses setis võitis Anett esimeselt servilt ainult 57, aga teises setis 80% punktidest, mis lõpuks andis keskmiseks suhteliselt soliidse 69%, kuigi Anett on suutnud võidumängudes tihti üle 70% neid punkte võita. Konjuh võitis esimeselt servilt 59% punktidest.

Anetti vastane 3. ringis pole veel teada, sest alles teisipäeval kohtuvad Elise Mertens (Belgia, 16) ja Petra Kvitova (Tšehhi). Seega ei tule Anett homme kindlasti väljakule ja saab päeva puhata. Tundub, et praeguse vormi põhjal on pigem Kvitova Anetti tõenäolisem vastane.