fbpx
Close

EELVAADE | Viieaastase vaheaja järel favoriidina Ana Konjuhi vastu

Ana Konjuh Doha turniiri esimese ringi mängus. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit (4) alustab Doha WTA Masters 1000 turniiri esmaspäeva õhtul Ana Konjuhi (Horvaatia, WTA 52.) vastu, kellega ta viimati mängis viis aastat tagasi.

Olukord on Anetti jaoks hoopis teistsugune, kui 2017. aastal Stuttgardi turniiri avaringis. Temast kaks aastat noorem Konjuh oli komeedina tõusnud täiskasvanute paremikku ja tolle mängu ajal paiknes maailma edetabelis 34., aga Kontaveit 73. kohal. Sellegipoolest Anett võitis selle mängu 7:6, 6:4 ja üsna pea oli ta Horvaatia mängijast edetabelis eespool. Selline jõudude vahekord on püsinud tänaseni ja nüüd oleks Konjuhi võit üllatus.

Tänavu jaanuari algul kohtus Melbourne Summer Set 1 turniiri 2. ringis Konjuhiga Kaia Kanepi, kes tollase mängu kolmes setis kaotas. Kuid tänu sellele on Tennisnetil olemas üsna värske eelvaade, mis põhjalikult võtab kokku Konjuhi karjääri, mis oli eriti hiilgav noorteklassis ja üsnagi silmapaistev ka täiskasvanute klassi esimestel aastatel. Antud eelloost saame teada, et Konjuh on alates 2018. aastast olnud hädas õlavigastusega, millest ta taastus alles hiljuti. Kuid endist hiilgust ei ole Horvaatia tennisist tagasi saanud.

Kuna Anetti ja Konjuhi omavahelisi kohtumisi selles eelloos kirjas polnud, siis lisame, et aasta enne mängu Stuttgardis olid nad 2016. aasta veebruaris vastamisi ka FedCupi (praegu Billie Jean King Cup) 1. grupi Euro-Aafrika tsooni turniiril. Selle mängu hetkel olid mõlemad edetabelis esisaja lõpus, Anett umbes kümme kohta tagapool. Kuid ka see mäng lõppes Kontaveidi võiduga kolmes setis. Seega on omavaheline seis 2:0, ehkki mõlema mängu hetkel ei olnud Anett edetabelis vastasest kõrgemal.

Pärast Kaia alistamist Melbourne’is ei saanud Konjuh enam 3. ringist edasi, sest kaotas hiinlanna Qinwen Zhangile (Hiina) 6:7, 6:7. Järgmisel turniiril Adelaide’is jõudis Konjuh samuti kolmandasse ringi, olles alistanud Marketa Vondroušova. Kaotus tuli vastu võtta Cori Gauffilt. Seejärel ei olnud Konjuhil Australian Openil loosiõnne, sest ta läks teises ringis kokku suurepärases hoos olnud hilisema finalisti Danielle Collinsiga, kellele kaotas 4:6, 3:6.

Australian Openi järel ei olnud Konjuh pidanud ühtki kohtumist, kuni ta täna alistas kolmes setis Marta Kostjuki (Ukraina). Seega võib Horvaatia tennisisti 2022. aasta mängudest järeldada, et TOP50 lõpus või selle lähistel (nagu praegu ka Kanepi) paiknevaid mängijaid suudab ta võita, kuid kõige tugevamaid seni mitte.

Muidugi teavad kihlveokontorid ka kõiki viimaste kuude tulemusi ja sellele vastavalt on Anetti koefitsient keskelt läbi 1,25 lähistel. Konjuhi võidule võetakse aga panuseid vastu rohkem kui neljakordselt. See tähendab, et eestlanna võiduvõimalused on 75-80% vahel. Ennustusportaal Paf ei ole veel seni panuseid sellele kohtumisele vastu võtnud, kuid siin toodud lingilt leiate peatselt need numbrid.

Doha peaväljaku õhtune programm algab Eesti aja järgi kell 18 Garbine Muguruza (Hispaania, 5) ja Sorana Cirstea (Rumeenia) mänguga, pärast seda tulevad platsile Kontaveit ja Konjuh. Seega võib mäng alata 19.30 paiku või mõnevõrra hiljem.

scroll to top