fbpx
Close

USA, Poola ja Kreeka kindlustasid pääsu United Cupi poolfinaali, Itaalia sai edasi parima kaotajana

Matteo Berrettini võit aitas Itaalial pääseda parima kaotajana poolfinaali. / Foto: AFP/Scanpix

Esimest korda peetaval segavõistkondade United Cupi selgusid kolmapäeval poolfinalistid. Võiduga läksid nelja parema hulka USA, Poola ja Kreeka, need võistkonnad olid ka kolme tugevamana asetatud.

Lihtsamalt läks ameeriklastel, kes võitsid Suurbritannia 4:1. Ainsa punkti tõi brittidele meeste esireket Cameron Norrie, kes alistas Taylor Fritzi 6:4, 5:7, 6:4. USA-le tõi aga otsustava punkti Frances Tiafoe, kes võitis Dan Evansi 3:6, 7:5, 6:3. Teises setis jäi Tiafoe seisul 5:5 oma servil taha 0:40, aga pärast selle seisu päästmist murdis ise ja läks otsustava seti keskel (neli esimest geimi olid mõlemapoolsete murdevõimalustega) oma teed. USA naised tõid ettearvatult kaks võitu, sest Briti liider Harriet Dart on maailma edetabelis alles 98. kohal.

Kuid teistes matšides oli seis pärast üksikmänge 2:2. Poola ja Itaalia kohtumises tõid kaks võitu Poola naised ja Itaalia mehed, kusjuures Matteo Berrettini alistas Hubert Hurkaczi 6:4, 3:6, 6:3. Kuid segapaaris panid Iga Swiatek ja Hurkacz paremuse kindlalt maksma, kui võitsid Camilla Rosatello ja Lorenzo Musetti 6:1, 6:2.

Kreeka ja Horvaatia matšis võis eeldada, et Kreeka esireketid võidavad, aga teised reketid kaotavad, sest selles riigis on tagala Stefanos Tsitsipase ja Maria Sakkari järel üsna tühi. Aga Tsitsipas oli siiski raskustes: 6:0, 6:7, 7:5 võidetud mängus Borna Coriciga oli ta otsustavas setis 1:4 taga. Segapaaris panid Tsitsipas ja Sakkari punkti.

Kolmest kaotanud veerandfinalistist parim pääses aga samuti poolfinaali. Mänguvõitude vahe oli Suurbritannial 8:7, aga Itaalial ja Horvaatial 10:5. Nii hakati nende võistkondade võrdluses lugema võidetud settide protsenti. Itaalial oli see parem kui Horvaatial ja nii kohtuvad poolfinaalis Kreeka – Itaalia ja Poola – USA. Kui seni mängiti kolmes Austraalia linnas, siis poolfinaaliks kolivad kõik Sydneysse, mis annab väikese eelise USA-le, kes on seal algusest peale mänginud. Eriti pikk maa tuleb lennata Kreekal, kes mängis alagrupis Austraalia läänerannikul Perthis.

Poolfinaale alustatakse reedel, 6. jaanuaril, seega saavad pikemalt reisivad tiimid siiski päeva puhata. Mõlemad matšid kestavad kaks päeva, finaal mängitakse 8. jaanuaril ühe päevaga.

scroll to top