fbpx
Close

Kristjan Tamm alistas kuuendana asetatud vastase

Kristjan Tamm Eesti meistrivõistluste finaalis. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kristjan Tamm alustas silmapaistvalt Doha ITF-i M15 turniiri, kui alistas avaringis kuuendana asetatud prantslase Jaimee Floyd Angele (ATP 564.) 6:3, 6:2.

Esimene sett oli tegelikult tasavägisem kui numbrid näitavad. Tamme kaks servigeimi olid üsna pikad, aga murdepalli vastasel polnud. Tammel endal oli vaid üks murdepall seisul 4:3 ja selle ta ka realiseeris. Teises setis spurtis Tamm eest seisul 2:2, kui võitis prantslase kaks servigeimi ja nende vahel ka enda oma, loovutades kõigis neis geimides vaid ühe punkti. Seisul 5:2 pidi Tamm päästma kolm murdepalli, aga tal oli ka varu veel üks servigeim kaotada. Angelel olid need ka ainsad murdepallid, Tamm realiseeris 5st murdepallist 3.

Teises ringis kohtub Tamm Guy den Heijeriga (Holland), kes pääses põhiturniirile kvalifikatsioonist. Temast on Tamm maailma edetabelis tunduvalt eespool, kohad vastavalt 780. ja 1572. Den Heijer pole kunagi võitnud ITF-i turniiri ja tema parim edetabelikoht (751.) on vaid napilt parem Tamme praegusest kohast.

Lisame veel, et kui jalgpalli MM-i ajal oli Dohas 25-30, siis praegu ainult 18-20 kraadi sooja ja hommikul tunduvalt jahedam (13-14).

scroll to top