Stefanos Tsitsipas audis! Nokaudis!

Stefanos Tsitsipas (paremal) pole endiselt US Openil 3. ringist kaugemale jõudnud. Vasakul tema alistaja Daniel Elahi Galan. / Foto: USA Today/Scanpix

US Openi avavoorus sai šokk-kaotuse kreeklane Stefanos Tsitsipas. Neljandana asetatud Tsitsipase klobis võimsate eeskäe äralöökide ja geniaalsete volledega läbi Colombia mängija, maailma 94. reket Daniel Elahi Galan.

Tsitsipas, kes avasetis teenis kokku vaid seitse punkti, sai oma esimese geimi kätte, kui mängitud oli pisut alla ühe tunni, seisuks 0:6, 1:5. Järgmise geimi võitis taas Galan ja juhtis settidega 2:0. Kui kreeklane näis platsil hambad ristis tegevat sunnitööd, siis Galan vastupidi – näis võistlust nautivat ja lihtsalt mängis. Ja hästi mängis!

Läbi kvalifikatsiooni põhiturniirile jõudnud 26-aastane Galan ei murdunud ka pärast seda, kui Tsitsipas kolmanda seti teise geimi pärast mängitud 18 punkti enda kasuks kallutas ja 2:0 juhtima läks. Kolmas sett õnnestuski 24-aastasel Tsitsipasel võita 6:3, kuid Galan näitas haruldaselt külma närvi ning suutis mängu tagasi tulla isegi siis, kui oli neljandas setis oma servigeimi kaotanud. Seisul 3:4 murdis kolumbialane vastu ning hoidis seejärel oma pallingut.

Seisul 5:4 oli Galanil kasutada viis matšpalli, kuid Tsitsipas suutis imeväel seisu viigistada ja omas seisul 5:5 ise kaht murdepalli. Ent Galan hoidis võimsate servidega seisuks 6:5. Matši viimane geim oli kreeklase agoonia. Rohked eeskäevead ei lubanud enamat kui veel kolme matšpalli päästmist, neljandaga sai Galan oma tahtmise 6:0, 6:1, 3:6, 7:5. Markantsed numbrid: Galanil äralööke 41, lihtvigu 36, Tsitsipasel vastavalt 28 ja 57!

Galan kohtub teises ringis austraallase Jordan Thompsoniga, kes oli 2:6, 1:6, 6:2, 6:4, 6:4 parem itaallasest Lorenzo Sonegost.

Meeste üksikmängus oli ööl vastu teisipäeva üllatusi veelgi: Taylor Fritz (USA, 10.) jäi alla kaasmaalasele, maailma ränkingu 303. mehele Brandon Holtile. Välja langes ka Gruusia iidol Nikoloz Basilašvili (31.), kes kaotas 22-aastasele hiinlasele Yibing Wu’le 3:6, 4:6, 0:6.