Kaia Kanepi alistas pärast dramaatilist teist setti Julia Putintseva ja pääses US Openil teise ringi

Kaia Kanepi. / Foto: PA Images/Scanpix

Nagu me eelloos kirjutasime, ei ole Kaia Kanepi 2010. aastast saadik kaotanud US Openil ühtki avaringi kohtumist ning ei kaotanud ka täna, kui alistas Julia Putintseva (Kasahstan, 31) 2:6, 7:6, 6:2.

Kaia alustas võimsalt ning murdis kolmandas geimis vastase servi. Seisuni 2:1, 30:15 oli ta selgelt parem mängija, Putintseva ei suutnud Kanepi rünnakutele midagi vastu panna. Aga siis hakkas juhtuma. Võitjate üle kohut ei mõisteta, aga esimese seti teise poole mängis Kaia ikka jubedalt. Eksimusi tuli “igale maitsele” – pall otse enda ette vastu maad, kõrgele õhku, kolm meetrit üle taga- või küljejoone. Tundus, et ükski löök ei saa enam Kaial õnnestuda ja sett läks kiiresti ära.

Teises setis tekkis taas ärevus, kui Kanepi pärast murret ja 2:1 edu jäi uuesti 2:3 taha. Aga nüüd oli mäng siiski teistsugune, Kaia enam suuri vigu ei teinud, pigem tegutses Putintseva õnnestunult. Seisult 3:4 sattus Kaia erilisse hoogu ja mängis kaks ja pool geimi lausa eksimatult. Ta juhtis 5:4, 40:15 ja tegi siis… kaks topeltviga järjest. Me ei saanudki teada, kuidas oleks pisut ebastabiilse närvisüsteemiga Putintseva settpalle mänginud.

Õnneks veidi hiljem siiski saime teada. Sett lõppes tie-break’is, kus Kaia oli peaaegu maha mängimas 4:0 edu, aga sai 6:4 ette ja siis lõi Putintseva teise servi tõrje võrku. Seega, kui pall läks mängu, ei olnud Kasahstani tennisist võimeline midagi tegema. Otsustavas setis oli võtmemoment neljandas geimis, kus Putintseva juhtis oma servil 40:0, aga kaotas selle geimi. Kaia muutus üha kindlamaks ja Putintseva ebakindlamaks. Seisul 5:2 võitis Kaia setis teistkordselt vastase servi ja mäng oli läbi. Oma pallingugeimi ta otsustavas setis ei kaotanudki.

Kaia võitis äralöögid 29:20, aga tähtis oli eelkõige see, et ta tegi vaid ühe lihtvea vastasest rohkem – 35:34. Sealjuures esimeses setis oli Kaia bilanss 4 äralööki ja 17 lihtviga! Sellise statistika pealt suutis ta veel tulla mängu tagasi! Kanepi võitis ässad 4:3, aga topeltvigu tegi samuti 4, vastane aga mitte ühtki. Mõnes mõttes oli ka ime, et Kaia suutis mängu võita esimese servi protsenndiga 46 (Putintseva 75). Kuid eestlanna võitis esimeselt servilt 70 ja teiselt servilt 48% punktidest, Putintseva vastavad näitajad olid 59 ja 42%. Murretel oli Putintseva efektiivsem (temal 7st 5 ja Kaial 11st 5), aga seda taas eelkõige tänu esimesele setile.

Teises ringis kohtub Kanepi 18-aastase kanadalanna Leylah Fernandeziga, keda me kindlasti teisipäeval eelloos tutvustame. Ta alistas esimeses ringis Ana Konjuhi (Horvaatia) 7:6, 6:2. Maailma edetabelis on Fernbandez 73. kohal.