fbpx
Close

Jelena Ostapenko loobus US Openist

– Jelena Ostapenko | Foto: ZUMA Press/Scanpix

Läti esireket Jelena Ostapenko (27. asetus) oli juba loositud US Openi tabelisse, kuid teatas esmaspäeva ennelõunal New Yorgi aja järgi loobumisest tervislikel põhjustel.

Millise haiguse või vigastusega on tegemist, pole täpsustatud. Spekuleeritakse, et Ostapenko võis ka haigestuda koroonaviirusesse. Ta pidi avaringis homme kohtuma Nadia Podoroskaga (Argentiina), ent nüüd asendab Läti tennisisti maailma 110. reket Greet Minnen (Belgia), kes langes välja kvalifikatsiooni otsustavas ringis ja saab turniirile nii-öelda õnneliku kaotajana (lucky loser).

Paar tundi hiljem teatas loobumisest veel üks endine maailma esikümne tennisist Johanna Konta (Suurbritannia). Tema on maailma edetabelis langenud juba 47. kohale ja pidi kohtuma avaringis Kristina Mladenoviciga (Prantsusmaa). Konta loobumise põhjus on tõenäoliselt põlvevigastus, kuid see ei ole veel ametlik. Kontat asendab õnneliku kaotajana Kamilla Rahhimova (Venemaa, WTA 134.).

Kuid see polnud veel kõik. Loobus ka mulluse US Openi poolfinalist Jennifer Brady (USA, 13), keda asendab Stephanie Vögele (Šveits, WTA 128.). Ta kohtub USA tulevikulootuse Emma Raducanuga (150.).

scroll to top