Kahe päevaga kuus tie-break setti mänginud Oliver Ojakäär sai paarismängus poolfinaali

Oliver Ojakäär Alexela Team Cupil. / Foto: Igor Pissarev

Oliver Ojakäär on Sharm El Sheikhi ITF-i M15 turniiril pidanud tõeliselt pikki mänge, aga vähemalt paarismängus ta jätkab poolfinaalis.

Eile üksikmängu avaringis 6:7, 7:6, 7:6 võidu saanud Ojakäärul polnud ka täna tie-break’ist pääsu, ehkki teises ringis Luca Giacomini (Itaalia, 4, ATP 615.) vastu servis ta avasetis 5:4 ja 6:5 eduseisul, aga vastane sai mõlemal juhul murde tagasi. Tie-break’is jõudis Ojakäär 0:5 kaotusseisust ette 6:5, aga kaotas ikkagi 6:8. Teises setis päästis Ojakäär seisul 2:2 veel kolm murdepalli ja juhtis 3:2, aga siis oli jaks otsas – itaallane võitis 7:6, 6:3.

Kahe päeva jooksul kestsid Ojakääru üksikmängud kokku 5 tundi ja 20 minutit, aga juba tund pärast kohtumist Giacominiga tuli Ojakäärul alustada paarismängu, kus ta koos prantslase Pablo Trochu’ga mängis teise eestlase Kristjan Tamme ja sakslase Niklas Schelli vastu. Selles mängus ühtki servimurret polnudki, kuigi esimeses setis oli kuues geimis seis 40:40 ja mängiti otsustav punkt. Aga alati võitis selle punkti servinud paar, neist Ojakäär/Trochu isegi neli korda.

Teises setis võideti serve kindlamalt ja ka tie-break’is oli minimurdeid suhteliselt vähe – seisuni 8:8 mõlemal paaril kaks. Siis võitsid Ojakäär/Trochu otsustavalt Schell/Tamme servil punkti ja oma pallingul lõpetasid tie-break’i 10:8. Üldseis oli 6:7, 7:6, 10:8.

Poolfinaalis kohtuvad Ojakäär/Trochu Erik Arutjunjani ja Pavel Verbiniga, kes on Venemaalt pärit neutraalsed mängijad.