fbpx
Close

INTERVJUU | Jürgen Zopp: kuus aastat tagasi olin stabiilsem, tänavu tegin elu mängud

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Tennisnet tegi lühiusutluse Eesti meeste esireketi Jürgen Zoppiga vahetult enne seda, kui ta sõitis Stockholmi turniirile kvalifikatsiooni mängima.

Olid kuus aastat tagasi maailma esisajas, kuid tänavu said väga häid võite TOP 20 mängijate Jack Socki ja Fabio Fognini üle. Kumba aastat Sa pead oma karjääris paremaks?

Sellele on päris raske vastata. Kui nii võtta, siis kuus aastat tagasi lõpetasin hooaja 80. kohal, tänavu on veel võimalusi tõusta, aga selleni ilmselt ei küüni. Nii et väikese vahega annaksin ikkagi 2012. aastale eelise, kuigi mängisin sel aastal paar elu tulemust.

Võib-olla peitus erinevus ebastabiilsuses, sel aastal sattus kehvemaid turniire rohkem sisse?

Seda kindlasti, ebastabiilsust on tänavu olnud, paljudel turniiridel langesin esimeses ringis välja. Challengeridel sain ainult kaks korda poolfinaali, muidu piirdusin esimese või teise ringiga. Mõnes mõttes on see siiski ebastabiilsus nii heas kui ka halvas, sest tipptulemused olid ikkagi päris kõrged.

Kuidas sa ise seda vormi kõikumist tunnetad? Miks üldse tekib selline ebastabiilsus?

See on ka raske küsimus, sest eks vorm ikka kõigub, seda esineb paljudel tennisistidel. Huvitav on ka see, et neil turniiridel – Roland Garrosis ja Gstaadis – kus tegin parimad tulemused, ma ise ei tundnud ennast hästi. Füüsiline vorm oli küll hea, aga löögid ei tundunud nii filigraansed. Nii et pigem sõltub vorm füüsisest ja vaimust, mitte sellest, kui hästi parajasti löögid õnnestuvad.

Oled küll ajakirja Tennis intervjuus öelnud, et vaimu taha tavaliselt ebaedu ei jää.

Päris nii see ikka pole. Ei tahaks ennast kuidagi nimetada vaimselt tugevaks mängijaks. Mõnikord on raske säilitada vaimset värskust, teinekord ei tule rutiiniga toime. Siis võib ka mäng pigem käest minna, kui ennast vaimselt kindlalt ei tunne.

Ja lõpuks: millised on lähikuude plaanid?

Mängin Stockholmi ja Viini ATP turniire, kus alustan kvalifikatsioonist ja seejärel Bratislava Challengeri. Siis saabki 2018. aasta läbi. Järgmine hooaeg algab ilmselt Austraalias, kuid ma ei ole plaani veel paika pannud, seega ei oska öelda, millistel turniiridel võiksin mängida.

 

scroll to top