fbpx
Close

Eesti meeskond langes Davis Cupil kolmandasse gruppi, kui Kristjan Tamm diskvalifitseeriti

Kristjan Tamm seekord lootusi ei õigustanud. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kingstonis peetav Jamaika ja Eesti Davis Cupi Maailmaliiga II grupi üleminekumatš sai läbi pärast neljandat mängu, kui Jamaika teenis üldvõiduks vajaliku edu 3:1.

Pärast avapäeva oli Eesti teatavasti taga 0:2. Treener-kapten Ekke Tiidemann iseloomustas laupäeval peetud kohtumisi selliselt: “Eilne päev päris nii ei läinud nagu oleks oodanud. Kristjan ei saanud enda mänguga hakkama ja oli täiesti liimist lahti! Kahjuks ei suutnud tiimi toetus ja minu abi seekord mängu käiku muuta. Kennethi mängus oli vastane selge favoriit, Kenneth võitles tublilt, aga otsustavatel hetkedel mängis vastane kindlamalt.”

Pühapäevane võistluspäev algas paarismänguga, kus Jamaika tegi omapärase käigu, et ei pannudki põhimehi mängima. Kenneth Raisma ja Jürgen Zopp alistasid Daniel Azari ja John Chini 6:1, 6:2. Seejärel tulid mängima esireketid Kristjan Tamm ja Blaise Bicknell. Tamm ei vajunud nii ära nagu laupäeval, vaid esimene sett oli täiesti võrdne. Bicknell läks murdega ette 2:1, aga tuli siis ise Tammele appi, kui tegi järgmises geimis neli topeltviga ja eestlane viigistas. Edaspidi hoidsid mõlemad oma servi ilma murdepallideta ja nii otsustas seti tie-break, kus Tamm ei pääsenud kordagi juhtima. Ta viigistas 0:3 pealt 3:3 ja 4:6 pealt 6:6, aga kaotas ikkagi 7:9, Taas tegi Bicknell tähtsal hetkel topeltvigu (servides seisul 6:4 ja 7:6), aga vahepeal tegi topeltvea ka Tamm (seisul 6:6).

Paraku sai mäng esimese setiga läbi. Setikaotusest nördinud Tamm “tegi Djokovici” ehk siis sarnast sellega, mida kuulus serblane 2020. aasta US Openil. Tookord lennutas Djokovic palli vihaga vastu tagaseina, aga tabas joonekohtunikku kaela pihta. Tamm viskas üle õla reketi samuti vastu seina, aga see tabas kohtuniku jalga ja eestlane diskvalifitseeriti.

Peeti ka viies kohtumine, kus olid vastamisi varumehed Johannes Seeman ja Jacob Bicknell, aga võitja saatust see enam ei mõjutanud. Seeman võitis 6:1, 6:0 ja seega oli matši lõppseis Eesti 2:3 kaotus, mis tähendab, et Eesti langeb III gruppi, kus mängud peetakse regionaalselt, vastu võivad tulla ainult Euro-Aafrika tsooni meeskonnad.

scroll to top