fbpx
Close

INTERVJUU | Kaia Kanepi: Avastan ise omi asju

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

USA Tenniseportaali Tennis World 2018. aasta hooaja üllatuste edetabelisse murdnud Kaia Kanepi andis Tennisnetile lühi-intervjuu. Kuigi Kaia teatas äsja, et käimasolev hooaeg on tal  vigastuse tõttu läbi, hoiame talle ikka ja alati pöialt, sest juba täna on tegu elava legendiga Eesti tennises.

Vaatamata vigastustega võistlusele oled viimase pooleteise aasta jooksul saavutanud arvestatavaid tulemusi. Mille järgi planeerid turniire?

Peamiselt selle järgi, kus ma tahaksin mängida ja siis vaatab juba jooksvalt, kuidas mu seisund on. Eelistatud on loomulikult suuremad turniirid, kuna need on huvitavamad.

Üks Sinu olulisi taustajõude Indrek Tustit on üsna hõivatud, ent sellele vaatamata on ta püüdnud Sulle maksimaalselt abiks olla. Milles tunnetad tema rolli kõige enam?

Ta koostab mu füüsilise ettevalmistuse plaane ja aitab jälgida üldist füüsilist seisiundit. Samuti aitab ta vigastustega tegelemisel. Ühtegi nendest (rollidest) eraldi välja ei tooks, kuna kõik on väga olulised.

Kui laiaulatuslik on Su koostöö nimeka nimeka treeneri Dušan Vemiciga?

Dušan Vemic aitab mind vastavalt kokkulepetele mõningatel turniiridel. Igapäevast koostööd hetkel ei ole.

Oled silma paistnud tasakaaluka ja korrektse mängijana tenniseplatisl – mida ei saa sugugi kõikide konkurentide kohta öelda. Kuivõrd segab Sind vastase liiga emotsionaalne või ebasportlik käitumine mängu ajal?

Pigem vastase selline käitumine teeb mulle nalja ja aitab sportlikule sooritusele kaasa.

WTA koduleheküljel on kirjas, et Su iidoliks on Martina Hingis. Kas see on nii ka täna ja pead kedagi eeskujuks?

Martina Hingis oli kunagi minu jaoks mängijana eeskuju. Täna mul ei ole eeskujusid. Avastan ise omi asju.

Lõpetuseks. Millele peaksid tänased noored profikarjääri uksele koputades erilist tähelepanu pöörama?

Minu soovitus oleks, et treeneri valikule!

scroll to top