fbpx
Close
PAF.ee

Arina Sabalenka võitis kolmanda turniiri järjest

Arina Sabalenka oli finaalieelsel pressikonverentsil väga lõbus ja ta suutis pingevaba õhkkonna kaasa võtta ka otsustavale mängule. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kolm turniiri ja 15 mängu järjest on võitnud Arina Sabalenka (Valgevene, 4), kes Abu Dhabi WTA turniiri finaalis alistas Veronika Kudermetova (Venemaa) 6:2, 6:2.

Kuigi Sabalenka oli finaalis favoriit. võis Kudermetovalt oodata tugevamat vastupanu. Venelanna ise lootis, et Sabalenkal on finaali eel suurem pinge. “Temalt oodatakse võitu rohkem. Ta on esikümne mängija ja tal on seljataga kaks järjestikust turniirivõitu. Mina saan mängida vabamalt,” ütles Kudermetova. Aga vabamalt sai ta mängida ainult seisuni 2:2, kui mõlemad hoidsid oma servigeimi kindlalt. Seejärel jätkas Sabalenka peaaegu eksimatult, kuid Kudermetoval tulid vead sisse. Ta proovis ka rütmi muuta tilkpallidega, kuid kõik need ebaõnnestusid.

Nii imelik, kui see ka pole, ei võitnud neli ässa löönud Kudermetova hiljem enam ühtki oma servigeimi. Teises setis võitis venelanna ainsad kaks geimi vastase pallingul. Kudermetova teine serv oli täiesti lootusetu – ta võitis sellelt ainult 16% (25st 4) punktidest. Rohkem vastupanu suutnuks venelanne ehk osutada siis, kui esimese servi protsent olnuks tunduvalt parem kui 54. Sellega oligi nii, et avasetis sai Kudermetova esimest pallingut sisse 73, aga teises ainult 41%. Viis ässa löönud Sabalenka sai esimest servi sisse 57%, kuid tema oli teise servi punktide mängimisel kindlam (50%).

Kaotusele vaatamata tõuseb Kudermetova maailma edetabelis karjääri kõrgeimale 36. kohale, kuid nüüd jääb tal napilt saamata asetus Australian Open’iks, sest ilmselt puuduvad esimese 32 seast vaid kaks naist. Endiselt pole Kudermetova võitnud veel ühtki WTA turniiri, kuid isegi finaal oli 23-aastase tennisisti jaoks esmakordne.

Finaalieelsel pressikonverentsil tuletas Kudermetova meelde ka turniiri esimest võitu Anett Kontaveidi üle. “Ausalt öeldes siia saabudes ma ei tundnud ennast kindlalt, treeningul ei tulnud välja ees- ega tagakäsi. Siis mõtlesin, et esimene mäng tuleb Anett Kontaveidiga, kes on väga hea mängija ja turniiril asetatud. Püüdsin ennast vaimselt valmis seada ja sisendasin endale: “OK, Veronika, sa pead lihtsal võitlema ja lööma iga palli väljakule.””

Kudermetova arvas, et edu taga on ka fakt, et tema treenerite tiimi lisandus Vlado Platenik, kes varem on juhendanud Dominika Cibulkovat ja Darja Kasatkinat. Endiselt on Kudermetova treener ka tema abikaasa Sergei Demehhin, kuid selle kohta ütles venelanna nii: “Mõnikord on raske kuulata kedagi sellist nagu Sergei. Ta on mu abikaasa, kelle kuulamine on keeruline, sest see oleks nagu peresisene jutt. Seepärast aitab kaasa, kui tuua meeskonda uus inimene.”

Sabalenka on aga tänaseks võitnud juba 9 WTA turniiri ja kerkib järgmisel nädalal samuti karjääri kõrgeimale kohale, milleks on seitsmes. Valgevenelanna kerkis esile 2018. aasta suvel ja jätkas head minekut sügiseni välja. Sellel perioodil võitis ta oma kaks esimest WTA turniiri New Havenis ja Wuhanis ning jõudis US Openil 1/8 finaali.

Üllataval kombel ei ole aga pärast seda pidevalt TOP15 seas püsinud Sabalenka slämmiturniiridel edu saavutanud. 2019. aasta Australian Openil peeti teda üheks favoriidiks, kuid ta kaotas 3. ringis Amanda Anisimovale (USA). Nii ei ole 22-aastane mängija enam kaheksandikfinaalinigi jõudnud. Seepärast oleks praegu liiga julge öelda, et 15 mängu järjest võitnud Sabalenka jõuab kaugele ka nelja nädala pärast algaval Australian Openil, sest senine statistika seda oletust ei tõesta.

Sabalenka ütles enne finaali, et teda pikk võiduseeria pingesse ei pane. “Keskendun lihtsalt õigetele asjadele – see aitab mul mitte mõelda kõikidele neile võitudele ja jätkata edukat seeriat,” ütles Sabalenka. “Arvan, et pean jätkuvalt keskenduma oma mängule, väljakul liikumisele ja proovima teha kõike seda, mida võimed lubavad. Parandada on veel palju, aga ütleksin, et õigetele asjadele keskendumine aitab mul väljakul protsessi ja mängu nautida ning ennast lõbusamalt tunda.”

Kuid tegelikult selgub alles Austraalias, kas Sabalenka on tõesti teinud karjääris veel ühe sammu edasi või oli see lihtsalt üks edukas võiduseeria turniiridel, millest ükski ei olnud ju tugevam kui WTA500.

scroll to top