fbpx
Close

Sinner alistas Djokovici ja viis Itaalia Davis Cupi finaali

Itaallased pärast paarismängu võitu, vasakul peakangelane Jannik Sinner. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Davis Cupi finaaletapil Sevillas peeti erakordne poolfinaalkohtumine Itaalia ja Serbia vahel, kus itaallaste esireket Jannik Sinner tegi imet ja aitas meeskonna finaali.

Serbiale algas matš lootusrikkalt, sest pärast avaseti kaotust alistas Miomir Kecmanovic päris kindlalt Lorenzo Musetti 6:7, 6:2, 6:1. Kuna teises mängus oli neil välja panna maailma esireket Novak Djokovic, oli Serbia “ühe jalaga” finaalis.

ATP finaalturniiril oli Sinner küll alagrupis Djokovici alistanud, aga maailma esireket tegi finaalis sotid kiiresti selgeks 6:3, 6:3. Aga täna alustas Sinner paremini ja esimeses setis võitis seisult 0:1 koguni viis geimi järjest – seda Djokovici vastu naljalt keegi ei suuda. Ent alates teisest setist oli Djokovic väljakul parem mees. Otsustav sett oli küll tasavägisem, aga Djokovic võitis oma pallingugeimid märksa kindlamalt kui Sinner.

Ja nii oligi, et seisul 5:4 näis Djokovic vormistavat matši 2:0 võitu, sest juhtis itaallase servil 40:0. Kuid Sinner võitis seejärel kaks punkti otse servist ja sai ka kolmanda murdepalli kätte. Ja järsku järgmises geimis kaotas Djokovic, kes oli oma esimeses viies servigeimis loovutanud vaid kolm punkti, järsku mängurütmi, sest talle ootamatult hakkas Sinner servi vastu võtma märksa tagantpoolt kui varem. Ta sai tõrjed ilusti üle, aga mängutemnpo aeglustus ja Djokovic polnud selleks valmis. Ta kaotas servigeimi ja mängu 2:6, 6:2, 5:7.

Samad mehed tulid uuesti platsile otsustavaks paarismänguks, aga itaallaste oskused olid seal suuremad – ei sõltu ju paarismängu tulemus reeglina kahe üksikmängija tasemest eraldi võetuna. Sinner ja Lorenzo Sonego võitsid Djokovici ja Kecmanovici 6:3, 6:4.

Finaalis kohtub Itaalia Austraaliaga, mõlemad on ka varem Davis Cupi võitnud. Austraalia koguni 28 korda (neist kuus esikohta enne II maailmasõda Australaasia nime all) ja Itaalia ühe korra (1976). Austraalia viimane võit jääb aastasse 2003, aga mullu mängisid nad samuti finaalis, kus kaotasid Kanadale.

Homses mängus on suurim relv Sinneri näol Itaalial, aga Austraalia paar peaks olema märgatavalt kvaliteetsem Serbia omast. Nii võib otsustada meeskondade teiste reketite mäng. Aga nagu Djokovicile ei saanud panna ette punkti Sinneri vastu, ei saa ka Sinnerit pidada vääramatuks Alex De Minauri vastu.

scroll to top