fbpx
Close

INTERVJUU | Kristel Lellep: joonekohtuniku töö juures on kõige keerulisem alustamine

– Kristel Lellep Estorili turniiril / Foto: Erakogu

Eestlased pole nii WTA, ATP kui ITF-i turniiridel esindatud ainult tennisemängijatega. Lisaks neile ollakse tegevad muudes rollides: kohtunike, füsioterapeutide või turniiri direktoritena. Viimases rollis küll Eestis toimuvatel rahvusvahelistel turniiridel.

Tennisnetile oli lahkelt nõus lühiintervjuu andma Kristel Lellep, kes on tegev rahvusvahelisel areenil füsioterapeudi ja joonekohtunikuna. Teda võib sageli näha ka Eestis peetavatel ITF-i või Eesti sisestel turniiridel füsioterapeudi rollis.

Kaua ja millistel võistlustel oled tegutsenud joonekohtunikuna?

Joonekohtunikuna alustasin 2015. aastal kui alles Portugalis elasin. Minu treener oli juba aastaid Estoril Openil käinud ja tema soovitusel kandideerisin ise ka. Sealt edasi tegin kaasa kohalikke Davis Cupi matše (Portugal vs Iisrael), meistrivõistlusi ja ITF turniire. Järgmisel aastal kandideerisin juba Dohasse ja sellest alates olen igal aastal siinse turniiri kaasa teinud. 2017. ja 2018. aastal on joonekohtunikuna kõige tegusamad aastad olnud – Portugalis (Estoril), Šveitsis (Biel, Genf), Saksamaal (Stuttgart), Taanis ja Kataris.

Kui tihedalt töötad rahvusvahelistel turniiridel?

Alates 2019. aastast on joonekohtunikuna iga-aastaseks turniiriks jäänud Doha. Prioriteediks olen seadnud töö füsioterapeudina Portugali, Šveitsi ja Eesti turniiridel. Sellega seoses jääb vähem aega joonekohtuniku tööks. Kahjuks nädalad sageli kattuvad.

Kas on lubatud olla joonekohtunik ka Eesti tennisistide mängudel?

Seni pole sellega kogemust olnud, et Eesti mängijaga samal väljakul olemine keelatud oleks. Sellel aastal sattusin näiteks täpselt mõlemal Kontaveidi mängul samal ajal väljakule. Tegelikult mängu ajal joont jälgides ei panegi tähele, kes antud hetkel just selle palli sinu joonele lööb. Pigem oled keskendunud ainult sellele, kas pall on sees või väljas.

Mis on kõige keerulisem joonekohtuniku töös?

Nagu iga asjaga, on ka joonekohtuniku töö juures kõige keerulisem alustamine. Enesekindlus väljakul tuleb kogemustega. Sellel aastal on kõige keerulisem asi covidiga seotud meetmed.

scroll to top