fbpx
Close

Juunioride ITFi turniiril triumfeerinud Elisabeth Iila: on, mida tähistada!

– Elisabeth Iila / Foto: Rein Kompus/ETL

Reedel Tallinnas juunioride ITFi 4. kategooria turniiril suurepärase turniirivõidu saanud Elisabeth Iila rääkis, et asetab tänase saavutuse kõige kõrgemale senistest ITFi turniiridest.

„Vaieldamatult elu parim ITFi turniir ja seda pika puuga parim,“ sõnas värske tšempion.

Kõige raskemaks matšiks hindas Iila veerandfinaalkohtumist Läti piiga Elizabeta Klavinskaga, mille eestlanna suutis kolme setis 6:4, 4:6, 6:4 enda kasutada.

„Oeh, see oli nii pikk, tasavägine, väsitav matš, päike paistis, punktid oli pikad,“ meenutas Iila.

„Poolfinaalis ukrainlanna Mariia Nikitaši vastu tegin ise väga hea mängu. Kõik õnnestus. See oli tõsiselt hea mäng.“

Finaalis meditsiiniline paus

Tänases finaalis oma paarismängu partneri Norra tennisisti Emily Sartz Lunde vastu alustas eestlanna paremini, avasett 6:4 Iilale.

„Finaalis jäin teises setis 0:2 taha, olin pärast esimesest setti kohe võtnud meditsiinilise pausi. Ja teise seti esimestes geimides sai vastane kiiremini mängu sisse, seejärel kogusin ennast ning panin oma mängu jooksma ning võitsin viis geimi järjest. Oli ka paar halba olukorda, kus vastane valetas, õnneks kohtunik parandas, kuid esines ka selliseid olukordi, kus ta lõi servi täiesti sisse, ma tegin tõrje ja tema jäi mind jõllitama nagu oleks ma tõrje auti löönud.“

Paarismängus finaali välja

Koos tänase finaalivastasega jõuti ka tütarlaste paarismängus finaali Rootsi/Soome paari June Björki/Stella Remanderi vastu. Mängu lõpptuleumseks oli 1:6, 6:0, 10:12.

„Paarismängu pidin mängima tegelikult Liisa Varuliga, nii et norralannaga paaris olemine oli tegelikult juhuste kokkulangemine. Esimene mäng ei sujunud meil koostöö nagu üldse, rääkisime teineteisest mööda, kuid mida mäng edasi, seda paremaks läks. Neljapäevases finaalis vastased olid esimeses setis lihtsalt võimatult head – kõik õnnestus. Teises setis lõppes neil järsku kullatootmine ära ja me suutsime ka mõned tasamängud enda kasuks kallutada. Otsustavas tie-break setis olime tegelikult 4:0 ees, siis said vastased kaks üliõnnelikku punkti ja seejärel said nad taas oma mängu käime ning asusid 7:4 juhtima. 7:9 pealt jõudsime veel 10:10 viigini…“

Viimased poolteist kuud on Elisabeth Iila teinud koostööd Ekke Tiidemanniga.

„Koostöö Ekkega sujub väga kenasti. Ka Andreiga (Andrei Luzgin – toim) oli hea klapp ja pikk koostöö, kuid tundsin, et vajan värskendust ja muutust,“ sõnas Iila.

Täna õhtul läheb Iilade peres kindlasti ka kergemat sorti tähistamiseks.

„Läheb kindlasti tähistamiseks, arvan et teeme õhtul kodus väikese grilli või nii. Kohal on kindlasti ka 2,5 aastane tegus vend, kes käis eile mulle ka Tondirabas kaasa elamas,“ rääkis Iila.

Algavatel Eesti meistrivõistlusetel Iila üksikmängus kaasa ei tee. „Arvan, et kohe kõvakatte pealt liivale üle minna võtab rohkem aega, kui paar päeva ja kindlasti vajan ka väikest taastumist lõppenud turniirist,“ kommenteeris 16-aastane tennisepiiga.

Järgmiseks suureks etteasteks on Iilal U18 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused Klostersis Šveitsis.

scroll to top