Esikümne meeste krahh: ka Rublev ja Tsitsipas kaotasid

– Stefanos Tsitsipas / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Kui eile langesid Doha turniiril välja maailma neljas ja viies reket Dominic Thiem (Austria) ja Roger Federer (Šveits), siis täna järgnes neile ka kaheksas reket Andrei Rublev (Venemaa). Lisaks sai Marseille’ turniiril kaotuse kuues reket Stefanos Tsitsipas (Kreeka).

Rublev oli pääsenud Dohas poolfinaali mänguta, sest esimeses ringis oli ta vaba, kaks järgmist vastast aga loobusid. Seega kaotas Rublev turniiril oma ainsa mängu poolfinaalis, kui jäi alla maailma 13. reketile Roberto Bautista Agutile (Hispaania), kes oli turniiril asetatud viiendana. Just tema oli eile võitnud Thiemi, nüüd sai aga Rublevist jagu 6:3, 6:3. Teises setis oli venelasel seisul 3:2 kasutada murdepall, aga pärast selle võimaluse kaotsiminekut ei saanud Rublev enam geimigi.

Kuid lohutuseks võitis Rublev koos kaasmaalase Aslan Karatseviga paarismängu. Üksikmängu teises poolfinaalis alistas Nikoloz Basilašvili (Gruusia) Taylor Fritzi (USA) 7:6, 6:1. Basilašvili oli eile võitnud Federeri.

Marseille’ turniiril osaleb kaks esikümne meest ja neist üks langes veerandfinaalis välja. Kui aga Rublev kaotas siiski tugevale vastasele, siis Tsitsipase alistajaks oli Pierre-Hugues Herbert (Prantsusmaa), kes asub ATP edetabelis 93. kohal. Rohkem on Herbert tuntud hea paarismängijana, selles mänguliigis on ta võitnud 19 turniiri, kaasa arvatud neli slämmiturniiri (iga turniir ühe korra!), kus tema paariline on alati olnud kaasmaalane Nicolas Mahut. Herberti võidunumbrid Tsitsipase vastu olid 6:7, 6:4, 6:2.

Maailma kolmas reket Daniil Medvedev (Venemaa), kes 15. märtsil tõuseb edetabelis teiseks, on ainus esikümne mees, kes sel nädalal veel jätkab. Marseille’ veerandfinaalis alistas ta üsna ohtliku vastase Jannik Sinneri (Itaalia) 6:2, 6:4.