fbpx
Close

Pärnus toimus pallilaste ja joonekohtunike koolitus

Koolitusest osavõtjad Pärnus. / Foto: ETL

Koostöös Pärnu Kesklinna Tennisekooli ja Eesti Tennise Liiduga toimus 28.-29.01 Pärnu Tennisekeskuses pallilaste ja joonekohtunike koolitus. Koolituse viisid läbi Evelin Vaino (WTA Tallinn Open 2022 pallilaste juht) ja Kairi Karpa (ETL-i kohtunike toimkonna juht). 

Koolitusel osales 12 pallilast ja 22 joonekohtunikku. Esimesel päeval toimus 2-tunnine teooriaõpe ning praktiline osa harjutusväljakutel. Koolituse teisel päeval said kõik pallilapsed ja joonekohtunikud praktilist osa proovida Eesti GP-sarja turniiri Pärnu etapi nais- ja meesüksikmängu finaalmängudes.

Pärnus toimunud koolitus oli väga edukas. Meil on heameel, et endised pallilapsed soovivad jätkata joonekohtunikena ning võib-olla tekib neil huvi edaspidiselt, et proovida ka pukikohtuniku- või peakohtunikutööd. Selliselt see arengutee enamasti käibki. Leiame, et väga oluline on lihtsalt proovida ning kui üldse ei meeldi väljakul olla pallilapse või kohtunikuna, siis vähemalt anti endale võimalus seda tunnet kogeda.

Pallilapse ja joonekohtunikutöö areng toimub ikka praktilisel teel – harjutamine teeb meistriks! Joonekohtunikud, kes pärast esimest vahetust väljakult maha tulid, ütlesid, et oli ikka suur ärevus alguses, aga teisele vahetusele läksid juba rahulikumana. Iga hetk, mil väljakul viibida annab uue kogemuse, uue teadmise, uue oskuse, et sooritada oma tööd veelgi täpsemalt ja efektiivsemalt.

Kuna viimasel paaril aastal on Eestis toimuvate rahvusvaheliste turniiride arv ja ka turniirisarjade tase kasvanud, siis leiame, et sellised koolitused on väga olulised, et Eesti Tennise Liidul ja kohalikel turniirikorraldajatel oleks igal ajal olemas väljakoolitatud pallilapsed ja joonekohtunikud, keda võib uhkusega väljakule mänge teenindama lubada. Pallilaste ja joonekohtunike jätkuva koolituste süsteemi ühendamine erinevate kohalike turniiridega on väga tõhus, et kaasata huvilisi erinevates Eesti linnades.

Soovime südamest tänada Pärnu koolituse toetajat SA.MET AS-i.

Allpool saate näha veel fotosid koolitusest.

Pallilapsed ja joonekohtunikud töötamas ja kaaslaste tööd jälgimas toetaja SA.MET AS-i logoga särkides.
scroll to top